365 rozkładów Tarota

365 rozkładów Tarota. Wszystkich zaczynających pracę z kartami tarota zachęcam do zapoznania się z tą bardzo ciekawą pozycją książkową, a właściwie podręcznikiem do codziennej praktyki, autorstwa Sashy Graham wydanej przez illuminatio.

Oto kilka informacji o autorce, które zamieszczono na okładce jej książki: „Sasha Graham – po zdobyciu tytułu magistra z dziedziny literatury i religii w hunter College – rozpoczęła swoją przygodę z tarotem. Już podczas nauki w Tarot School otworzyła prywatna praktykę Tarota. Autorka szybko stałą się popularna w świecie mediów i wśród cele brytów, a jej książki były recenzowane m.in. w „The Wall Street Journal” i „The Daily News”.

Obecnie Sasha Graham prowadzi kursy Tarota i organizuje wydarzenia związane z tarotem w kulturalnych instytucjach Nowego Jorku, …”

365 rozkładów Tarota

Więcej na temat autorki znajdziecie na stronie internetowej:

www.SashaGraham.com

We wstępie do swojej książki autorka napisała:

„ Czasami autor wybiera temat, a czasami to temat wybiera autora. 365 rozkładów Tarota było tym drugim przypadkiem – to książka wybrała mnie.  Tak jak ja odkryjesz mnóstwo książek z liczbą 365 w tytule. Zaklęcia, boginie, proste porady, przepisy kulinarne, medytacje, pozycje seksualne, sposoby na szczęście, motywację, kreatywność oraz wiele innych z nieskończoną liczbą pomysłów na każdy dzień roku.

Byłam mile zaskoczona, kiedy okazało się, że nie ma na rynku książki o Tarocie na każdy dzień roku zwłaszcza, że dla wielu praktykujących kartomancję ( chwytliwa nazwa dla miłośników Tarota) jest on świętą codzienną praktyką. Rozkładanie kart każdego dnia to nie tylko doskonały sposób na zgłębianie tajników Tarota, ale rytuał dla setek, a nawet tysięcy czytających.”

Jaki zatem rozkład wybrała autorka na dzień 11 sierpnia?

Jest to rozkład „Uwięzienie”.

„ Streszczenie rozkładu

Czy pozostajesz w niewoli czegoś? Ludzie bywają zniewoleni nie tylko w więzieniu. Źródłem naszego zniewolenia mogą być destrukcyjne idee, społeczne oczekiwania, ograniczające przekonania, a nawet inni ludzie. Ten rozkład przygląda się temu, co trzyma nas w niewoli, byśmy dzięki tej wiedzy mogli wyzwolić się z więzów.

Rozkład kart

Rozłóż karty w kształcie więziennych krat znajdujących się w wilgotnej, ciemnej celi, z której pragniesz się uwolnić.

Rozkład Uwięzienie

 1. Co trzyma mnie w niewoli?
 2. Co wysysa moje szczęście?
 3. Czego wolałabym nie wiedzieć?
 4. W czym jestem dla siebie najgorszym wrogiem?
 5. Czego boję się najbardziej?
 6. Co jest gorsze niż śmierć?
 7. Jak mam przygotować się do ucieczki?
 8. Czego nauczy mnie ta sytuacja?
 9. Co jest na zewnątrz?

Oczywiście rozkład ten możemy zastosować nie tylko dzisiaj, ale zawsze wtedy, gdy z jakiegoś powodu czujemy się jak w wiezieniu.

Książkę wydało wydawnictwo illuminatio, a ja ją tam zakupiłam. Polecam gorąco wszystkim początkującym (i nie tylko) Tarocistom.

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter