7 sposobów oczyszczania kart tarota

7 sposobów oczyszczania kart tarota – dlaczego powinniśmy oczyszczać, a także czyścić karty?  W jednym z moich pierwszych wpisów na blogu  „10 zasad pracy z kartami tarota „ wspomniałam o konieczności błogosławienia i oczyszczania kart tarota. Kiedy zaczynamy pracę z kartami powinniśmy koniecznie je oczyścić ponieważ naładowane są one inną niż nasza energia. Zanim karty dotarły do nas znajdowały się w rękach wielu ludzi, jak choćby osób je pakujących. Gdy używamy ich do wróżenia, także przesiąkają energią jaką przynoszą do nas pytający, a przecież w większości przypadków nie są to energie szczęścia i radości, gdyż najczęściej naszej rady zasięgają ludzie z problemami. Dlatego powinniśmy pamiętać o oczyszczaniu kart na początku rozkładu, po każdej osobie pytającej, na końcu i zawsze, gdy uznamy to za konieczne.

Jak zatem oczyszczać karty?

7 sposobów oczyszczania kart tarota

  1. Sól – uznawana za dobry, łatwo dostępny pochłaniacz złych energii znajduje się na pierwszym miejscu w wymienianych przez wielu tarocistów sposobów oczyszczania. Karty włożone do woreczka lub pudełka przysypujemy solą i zostawiamy na 24 godz.
  2. Świeca – ogień na moc oczyszczającą, płomień świecy jest w stanie wypalić wszystkie negatywne energie. Możemy oczyszczać każdą kartę z osobna, przeciągając ją nad płomieniem świecy lub potrzymać przez chwilę  nad zapaloną świecą całą talię. Jak to zrobimy zależy od nas, pamiętajmy, że najczęściej służy do oczyszczania świeca w kolorze białym.
  3. Biała szałwia – zapalamy suchą gałązkę szałwii tak, by lekko się tliła i wydobywającym się dymem okadzamy karty. Można w tym celu także użyć piołunu, a także kadzidełka o zapachu szałwii lub o innym ulubionym przez nas zapachu.
  4. Kwarc różowy lub kryształ górski – wrzucamy do woreczka lub pudełka z kartami, należy pamiętać, by później oczyścić także kwarc.
  5. Uderzanie talią o dłoń lub surowe drewno z myślą o wypadających z niej złych energiach.
  6. Korzystanie z dobroczynnego wpływu Księżyca – przy jego wzrastaniu połóżmy karty na parapecie okna i pozwólmy im oczyścić się i napełnić nową energią.
  7. Można także wykorzystać rytuał czterech żywiołów, ewentualnie odkładać karty w pobliże różdżki, jako narzędzia mocy. Osobiście nigdy nie korzystałam z tych sposobów, ale znalazłam go wśród wpisów na forumezo.

O czym jeszcze musimy pamiętać? Otóż zawsze przed stawianiem kart umyjmy ręce, zróbmy to także po zakończeniu pracy z kartami, pozwólmy by świeca, którą używamy w czasie pracy paliła się jeszcze po jej zakończeniu (około 20 min.) Oczyszczania kart dokonujemy w ciszy i spokoju.

To na pewno nie wszystkie sposoby na oczyszczanie kart, ale mam nadzieję, że zebrane tu , najbardziej popularne pomogą wam w pracy z kartami.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter