Karta Mag w Arkanach Wielkich

Symbolika i interpretacja karty.
Karta Mag w Arkanach Wielkich.  Mag to jedna z najważniejszych kart w tarocie. Jest ona oznaczona numerem jeden. Jej znaczenie może być zarówno pozytywne, jak i też ostrzegające nas przed nieprzychylnymi ludźmi w naszym otoczeniu. Z tego powodu karty tej obawia się wiele osób stawiających Wielkie Arkana – Mag może przynieść nie tylko korzystne zmiany i wiarę w siebie, ale także oznaczać skrępowanie naszej woli.

Przyjrzyjmy się, zatem tej karcie.

Karta Mag w Arkanach Wielkich. Mag w talii tarota często przedstawiany jest, jako mężczyzna w średnim wieku stojący za stołem, na którym znajdują się miecz, kielich  i denar. Bardzo ważną cechą jego wyglądu jest kapelusz w kształcie symbolu nieskończoności.

Mag

 

Mędrzec i oszust zarazem.
Mag może oznaczać zarówno uczciwego doradcę w naszym otoczeniu, jak i oszusta, który żeruje na naszej niewiedzy i naiwności. Bez względu na to, jaką rolę odgrywa, jest on żądny poklasku. Nie pozwala się ignorować czy lekceważyć. Nawet, jeśli jest on nam nieprzychylny, nie można odmówić mu dużego intelektu oraz wyjątkowej charyzmy.
Jeżeli Mag symbolizuje pytającego, oznacza to, że ma on więcej siły i talentu niż jest w stanie sobie wyobrazić. Niestety, pytający nie potrafi korzystać z tych darów, dlatego sądzi, iż musi zmagać się z potężnym, często wyimaginowanym przeciwnikiem. Konieczne jest, więc poznanie swoich atutów i tego, co mogą one przynieść.

Karta Mag w Arkanach Wielkich

Znaczenie karty w pozycji prostej i odwróconej.
W położeniu prostym karta ta niesie ze sobą pozytywne zmiany, możliwość skorzystania ze swoich talentów i zdobycie większego autorytetu. Ponadto oznacza ona zamiłowanie do nauki, chęć poznawania nowych spraw i ludzi, a także pragnienie tworzenia. Natomiast położenie odwrócone powoduje, że Mag będzie oznaczał brak tych cech. Będzie on wtedy symbolem stagnacji w życiu lub złej passy spowodowanej nie tylko naszym zachowaniem. Karta w dywinacji symbolizuje sytuację, w której ktoś potężny wchodzi w nasze życie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter