Barwy świec rytualnych.
Barwy świec rytualnych. Rozpoczynając pracę z kartami Tarota pamiętajmy o zapaleniu świec. Świtało świecy wykorzystujemy do oczyszczania kart, ale także do odcinania się od problemów, z którymi przychodzą do nas szukający pomocy. Ja najczęściej zapalam świecę w kolorze białym, ponieważ jest to kolor harmonii i jedności. To czystość i pokój, niewinność i ochrona. To połączenie wszystkich barw, dążenie do zjednoczenia ciała, serca, ducha i umysłu, w celu osiągnięcia najwyższego stopnia skupienia.
Najlepiej, jeśli świeca jest wykonana z wosku pszczelego, ale i tą z parafiny także możemy wykonać rytuał. Wystarczy, że naładujemy ją naszą energią, nadamy jej określoną moc. Zawsze świece zapalamy zapałkami.
Świece zapalamy nie tylko przy stawianiu kart, ale także wtedy, gdy przy ich udziale wykonujemy określone rytuały.
Jaki kolor świecy powinniśmy, zatem wybrać do przeprowadzenia rytuału? Wszystko zależy od tego, jaki rytuał chcemy odprawić.
Na ten moment skupię się w tym wpisie na barwach świec i ich rytualnym znaczeniu, sam rytuał, to już oddzielny temat.
Barwy świec rytualnych, co niesie za sobą kolor świec?
Biel – barwa skupiająca w sobie wiele barw. Świeca przeznaczona do oczyszczania i do ochrony. Może być używana do każdego rytuału, naładowana naszą energią wzmoże duchowe poszukiwania i spełni swoje zadanie. Palimy ją w czasie ciąży i podczas narodzin. Możemy ją zapalić za spokój czyjejś duszy, zastąpić nią każdą inną świecę, której zabraknie nam do wykonania rytuału, przy kończeniu i zaczynaniu nowego etapu życia.
Róż – świece w tym kolorze w jasnym odcieniu to subtelność i delikatność, ciemniejsze to intensywne romantyczne uczucia, w odniesieniu do innych, ale też i do siebie. Odcień brzoskwiniowy, czyli różowy wpadający w pomarańczowy, to entuzjazm, miękkość i ciepło. Odcień fiołkowy sugeruje uczucia nieśmiałe i subtelne, często ukryte. Świece różowe zapalamy, aby wzmocnić miłość własną, zapalamy je w czasie uroczystości ślubnych i dla podtrzymania więzi w rodzinie.
Pomarańcz – świece w tym kolorze oznaczają energię i witalność, motywację i kreatywność. W odcieniu czerwono pomarańczowym oznaczają działanie pełne współzawodnictwa i entuzjazmu. Świecę w tym kolorze zapalmy, gdy chcemy uzyskać czyjeś wsparcie, przyciągnąć jakieś określone przedmioty lub osiągnąć jakieś wpływy. Trzeba uważać, by prosząc o pomoc konkretnej osoby nie uzależnić się od niej. Zapalmy ją, gdy chcemy pokonać lenistwo, poprawić zdolność radzenia sobie z wyzwaniami życiowymi.
Kolejne barwy
Żółć – to kolor radości, przygody, optymizmu, dobrych wiadomości. Cytrynowy oznacza spokój i równowagę, a żółtozielony wyzwania, energię i intelekt. To barwa, którą wykorzystujemy przy wizualizacji. Żółtą świecę ładujemy naszą energią tak, by jak najpełniej otworzyła nasz umysł na nowe rzeczy. Powinniśmy ją palić przez cały czas uczenia się, aż opanujemy określoną umiejętność, czy partię materiału. Palmy ją, by chroniła nas w podróży.
Zieleń – to kolor żyznej ziemi, życia, płodności, przyrody, a także pieniędzy i dobrobytu, to kolor nadziei na korzystne zmiany. Świecę w tym kolorze powinniśmy palić, jeśli szukamy pracy, albo oczekujemy podwyżki wynagrodzenia.
Złoto – to moc i sukces, władza, kreatywność i charyzma. Palimy ją, gdy chcemy ochronić nasze finanse i dobra materialne, przyciągnąć interesujących ludzi, (gdy jesteśmy samotni), by przyciągnąć szczęście i powodzenie materialne.
Od srebra do brązu
Srebro – to fascynacja Księżycem, tajemnice miłosne, romanse, a także zdolności parapsychiczne. Świecę tę palimy dla ochrony przed destrukcyjnymi mocami, by odpędzić złe moce, a także by przyciągnąć szczęście i powodzenie.
Czerwień – to życie, namiętność, seksualność, ogień, aktywność, gniew, chęć działania. Barwa kasztanowa, to pragnienie władzy i posiadania, a także zmysłowości i wrażliwości. Palimy ją w czasie przygotowywania zaklęć i obrządków, gdy brakuje nam energii, jesteśmy apatyczni i zmęczeni, gdy brakuje nam odwagi, gdy chcemy zwiększyć swoją atrakcyjność.
Brąz – kolor natury oznaczający stabilność, poszanowanie domowego ogniska i brak ostentacji. Związany z rytuałami odnoszącymi się do zwierząt, szczególnie w połączeniu z innymi barwami świec. Można ją palić w celu poprawienia koncentracji a także by zażegnać poważne kryzysy finansowe.
Pozostałe barwy
Niebieski – to szczęście, spokój i cierpliwość, ciemno niebieski oznacza smutek i konserwatyzm, barwa turkusowa (niebieskozielona) oznacza łagodność i właściwości lecznicze. Niebieskofioletowa (indygo) wskazuje na zaglądanie wewnątrz siebie i uduchowienie. Palimy ją, gdy chcemy pobudzić w sobie siły psychiczne, przezwyciężyć lęki i obawy, by oczyścić atmosferę i uzyskać ukojenie lub gdy nie możemy zasnąć.
Fiolet (purpura) – to kolor wielkiej kreatywności, duchowości i inspiracji. Sugeruje poszanowanie prawa, tolerancje i sprawiedliwość. Palimy ją, gdy chcemy wzmocnić swoją magiczną moc, wiarę we własną wartość, uspokojenie, zmniejszenie poczucia winy, a w połączeniu z niebieskimi w rytuałach sprzyjających poprawie zdrowia.
Czerń – to inaczej brak koloru, to symbol żałoby, celów i postanowień, a także pochłaniania złego i usuwanie wszystkiego, co negatywne. To także odcinanie się od negatywnych energii, nawyków lub chorób. Palimy ją, gdy chcemy zwolnić blokady i zrobić porządek w sytuacjach, które nas męczą.
Podsumujmy
Jak widzimy barwy świec rytualnych mają ogromne znaczenie dla spraw, które zamierzamy przy ich pomocy zmienić, poprawić, czy uzyskać. Każdy kolor ma przypisane znaczenie i intencje, w jakich powinniśmy je palić. Bądźmy jednak ostrożni w wykorzystywaniu w rytuałach świecy czarnej, palmy ją tylko wtedy, gdy nasz intencje są czyste, aby nie zwróciły się przeciwko nam.