Jaką będziesz teściową, co  mówi na ten temat numerologia

Jaką będziesz teściową, co  mówi na ten temat  numerologia. Ty też będziesz kiedyś teściową! Być może teraz jeszcze o tym nie myślisz, bo sen z powiek spędza Ci Twoja własna teściowa, ale jeśli masz dzieci, to prawie pewne, że teściową kiedyś zostaniesz.

Ponieważ temat teściowej, to temat rzeka, postanowiłam pokazać go od strony numerologii, tak jak widzi go autorka książki „Numerologia Miłosna” – Emma Lange.

Polecam lekturę zarówno synowym jak i teściowym, a także zięciom, bo wprawdzie dużo mniej negatywnych uwag na temat teściowych słyszymy od panów, ale może wynika to tylko z ich większej powściągliwości. Może łatwiej będzie się nawzajem zrozumieć?

A póki co, wyszukując obraz do wpisu pod hasłem „teściowa” znalazłam kaktus. Prawda, że piękny?

Anegdotą zaczyna się rozdział z książki „Numerologia miłosna”, którą napisała Emma Lange.

„Spotyka się dwóch przyjaciół i jeden pyta drugiego:
– Jesteś żonaty?
– Nie. Jaką bym dziewczynę nie przyprowadził do domu, to i tak matce się nie podoba.
– To przyprowadź taką, która jest podobna do niej.
– Próbowałem, ale ta ojcu się nie spodobała”

Oto co na ten temat napisała Emma Lange:

„Długo się zastanawiałam, czy pisać ten rozdział, czy jest on w ogóle tu potrzebny, ale po rozmowie z moimi Czytelnikami i znajomymi zrozumiałam, że akurat w tej książce takie informacje będą jak najbardziej potrzebne. Krewni mają wszak tendencję do wtrącania się w nasze życie i wcale nie pytają o pozwolenie.

Nie twierdzę, że tak postępują wszyscy, ale na pewno wielu, a to potem może być przyczyną nieporozumień między małżonkami, a nawet prowadzić do rozwodu.

Krewni, a dokładniej teściowe w bardzo różny sposób podchodzą do wyborów swoich dzieci i często się im wydaje, że został on dokonany pochopnie, bez odpowiedniego namysłu i nie jest zbyt dobry.”

Czy rzeczywiście wszystkie teściowe są takie złe?

„Trzeba tu zaznaczyć, że matki córek są bardziej cierpliwe do ich wybraków, dlatego iż chcą, żeby ich dziecko dobrze żyło, natomiast matki synów okazują mniej wyrozumiałości, ponieważ wydaje się im, że synowe nie są podobne do nich i źle troszczą się o ich chłopczyka.

Chociaż oczywiście w obu tych wypadkach zdarzają się przyjemne i nieprzyjemne wyjątki od powyższej reguły.

Na początku podaję kilka ogólnych rad pomagających ułożyć dobre relacje z teściową, a potem policz Czytelniku i Czytelniczo ich portret numerologiczny, a być może pomoże to Ci ułożyć wasze stosunki harmonijnie.

Rady ogólne:

– staraj się nie zwracać uwagi na zaczepki swojej teściowej, zawsze pamiętaj o tym, że masz swój własny świat i niezależnie od sytuacji reaguj spokojnie;

– nigdy nie zniżaj się do mściwości, niezależnie od tego, co się stało;

– staraj się wszelkie problemy analizować wspólnie z partnerem, bo tak łatwiej jest sobie z nimi poradzić;

– nie próbuj na siłę udowadniać, że jesteś dobrym człowiekiem, po prostu bądź sobą;

– do teściowej zawsze odnoś się z szacunkiem, niezależnie od tego, co się dzieje.

Jeśli Twoja teściowa jest jedynką.

Charakter tej kobiety nie jest prosty, ale można ją zaliczyć do osób zajmujących się swoimi sprawami.  Niechętnie wtrącającą się w życie innych, o ile ktoś ją o to nie poprosi. Twoja teściowa nie zawsze jest skłonna do rozmów, dlatego do Ciebie należy zrobienie pierwszego kroku oraz okazanie uprzejmości i grzeczności.

W przypadku negatywnego rozwoju duszy Twoją drugą mamę charakteryzuje skrajny egoizm i niechęć do niesienia pomocy. Zawsze znajdzie się mnóstwo ważnych spraw i powodów, dla których Twoje prośby o wsparcie będą spychane na dalszy plan.

Na pierwszy rzut oka teściowa – jedynka może sprawiać wrażenie żelaznej damy, ale wcale tak nie jest i żeby wasze relacje były poprawne:
– nigdy o nic nie proś swojej teściową dwa razy, jeśli po pierwszym razie ona sprawia wrażenie, że nie słyszy, to znaczy, że nie trzeba się narzucać;
– staraj się mówić jej jak najwięcej szczególnie o sukcesach własnych i dzieci, jej będzie przyjemnie, że dała początek takiej rodzinie;

Co jeszcze?

– przynoś jej kwiaty i komplementy, ona to bardzo lubi. Dopuszczalne są nawet niewielkie prezenty.  Okazuj troskę o jej zdrowie;
– jeśli masz takie możliwości, to okazuj jej troskę, rób jej miłe niespodzianki, na przykład zafunduj jej wycieczkę lub pobyt w sanatorium;
– nie podnoś głosu w jej obecności, a już w żadnym wypadku nie wydawaj jej poleceń, bo to ona jest w domu generałem, a po kłótni nie licz na to, że ona pierwsza wyciągnie rękę.

W takiej sytuacji musisz schować swoją dumę do kieszeni, jeśli chcesz zgody.

Jeśli Twoja teściowa jest dwójką.

W przypadku pozytywnego rozwoju duszy Twojej teściowej będzie ona prawdziwym przyjacielem, który chętnie pomoże i opowie wszystko o swoim dziecku, wręcz da „instrukcję obsługi” swego potomka. Z reguły panie te są dobrymi gospodyniami i jeśli o to poprosisz, to chętnie nauczy Cię wszelkich tajników gospodarstwa domowego.

Jeśli zachorujesz czy z innych powodów potrzebna Ci będzie pomoc, to z pewnością możesz na nią liczyć, przybiegnie nawet nieproszona. Twoja teściowa uwielbia swoje wnuki, ale jej wskazówki odnośnie wychowania są bardzo rozsądne. Z natury są to kobiety hojne i zdolne do szerokich gestów.

Negatywna dwójka.

W przypadku negatywnego rozwoju będziesz miał do czynienia z osobą nudną, którą interesuje tylko jej własne życie, a dzieci niewiele obchodzą. Nie bardzo jest o czym z taką teściową rozmawiać, gdyż każda wymiana zdań kończy się tym, że trzeba je chwalić.
O pomoc także nie warto je prosić, dlatego że albo od razu odmówią, albo przerzucą ją na barki teścia.

Jeśli chcesz żyć z taką teściową w zgodzie, to:

– pozwól jej się wygadać, a przy tym słuchaj jej uważnie, najlepiej przy kawie i własnoręcznie upieczonym cieście;
– jak najczęściej proś ją o radę podkreślając przy tym, jak bardzo jest Ci ona potrzebna i ważna;
– nigdy nie mów jej, że Twoja mama robiła coś inaczej, a tym bardziej, że była najlepsza na świecie, bo to będzie ją denerwować;
– pozwalaj jej jak najwięcej czasu spędzać z wnukami, a na wszelkie jej uwagi na temat wychowania dzieci zawsze mów: „Oczywiście mama ma rację!” a przynajmniej „Spróbujmy dzisiaj takiego wariantu, a potem przeanalizuję także i ten wariant”;
– wymieniaj się z nią przepisami kulinarnymi i nowinkami zasłyszanymi w telewizji.

Twoja teściowa chce mieć w Tobie przyjaciółkę lub przyjaciela, dlatego powinieneś z nią rozmawiać o wszystkim.

Jeśli Twoja teściowa jest trójką.

Jedni powiedzą, ale Ci się udało, a inni złapią się za głowę uważając, że spotkało Cię nieszczęście! Chodzi o to, że w przypadku pozytywnego rozwoju osobowości ta kobieta zajmuje się swoimi sprawami, a w cudze ingeruje tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne.

Ona potrzebuje przyjaciela i jeśli zasłużyłeś na jej zaufanie, to masz osobę, która zrobi dla Ciebie wszystko i pomoże w każdej sytuacji. Ta kobieta jest optymistką i narzekać na to, że jesteś źle wychowany nie będzie, zmieniać Ciebie także nie. Jest zwolenniczką teorii, że Twoje życie, to Twoja sprawa.

Wnuki uwielbia i od czasu do czasu je rozpieszcza. Pozwalaj jej na jak najczęstszy kontakt z nimi, bo ma na nie dobry wpływ, dzieci ją lubią, a i dla Ciebie będzie to duża wyręka i pomoc.

Negatywna trójka.

W przypadku negatywnego rozwoju Twoja teściowa żyje tylko dla siebie, zajmuje się wyłącznie sobą, a Ty ją nic nie obchodzisz. Na początku będzie się Ci przyglądać, próbować się zaprzyjaźnić, ale jak tylko jej się coś nie spodoba, to nie masz co liczyć na jej telefony i wizyty.

Ta kobieta ma doskonałą pamięć, nigdy nie zapomina jeśli ktoś coś zrobił według niej nie tak. W związku z tym wszystkim nigdy nie licz na jej pomoc, a tym bardziej na to, żeby zaopiekowała się dziećmi. Odrzuca wszystko, co wiąże się z ponoszeniem odpowiedzialności, to nie jest dla niej.

Jeśli chcesz pozostawać ze swoją teściową w dobrych stosunkach, to:

– jak najczęściej mów jej komplementy, a kiedy przychodzi z wizytą to spotykaj ją z radosnym uśmiechem, tak jakbyś się nie mógł doczekać spotkania z nią;
– pamiętaj, że jest osobą, która potrzebuje publiczności, dlatego zawsze znajduj czas na jej wysłuchanie;
– ze współczuciem odnoś się do jej problemów i proponuj swoją pomoc;
– jeśli Twoja teściowa ma jakieś zwierzątko, to chwal je i przynoś mu drobne prezenty, ta taktyka na pewno przyniesie dobre rezultaty;
– interesuj się jej zdrowiem i doceniaj to, że swoimi kłopotami chce dzielić się z Tobą.

Jeśli Twoja teściowa jest czwórką.

Trzeba przyznać, że Twoja teściowa jest osobą wyjątkowo pracowitą. Czwórka to liczba materii, więc jeśli zachcesz z nią porozmawiać o ezoteryce, możesz zostać niezrozumiany. Ogólnie nie jest to zły człowiek, a takie jej cechy, jak odpowiedzialność i obowiązkowość na pewno i Tobie się przydadzą.

Teściowa-czwórka gotowa jest służyć pomocą, szczególnie jeśli widzi, że pracujesz od świtu do zmierzchu. Chętnie też opiekuje się dziećmi i to tyle, ile trzeba. Zawsze można na nią liczyć. Niezależnie od wagi problemu ona jak pogotowie pośpieszy na ratunek.

Negatywna teściowa czwórka

W przypadku negatywnego rozwoju osobowości Twoją teściową charakteryzuje taka cecha, jak nadmierny krytycyzm. Jej zawsze wydaje się, że tylko ona może coś zrobić dobrze, a już na pewno lepiej niż Ty, zaś synowa czy zięć mogą się najwyżej od niej uczyć.

Inną przykrą wadą może być dwulicowość, która powoduje, że teściowa-czwórka, co innego mówi w oczy, a całkiem co innego poza oczy. Chociaż zdarza się to dość rzadko.

Czasami ten gatunek teściowej lubi wprowadzać swoje porządki w domu swego dziecka i może bez pozwolenia wleźć do garderoby czy piwnicy. Dzieje się tak dlatego, że uważa Ciebie za swojego. W takiej sytuacji trzeba jej delikatnie powiedzieć, że w swoim domu Ty jesteś gospodarzem, dzięki temu nie będzie konfliktu.

Aby nie dochodziło do nieprzyjemnych sytuacji, wystarczy przestrzegać następujących reguł:

– zawsze starannie dbaj o czystość i porządek, przestrzegaj tego we wszystkich dziedzinach;
– staraj się pracować szybko i wydajnie, czwórki nie lubią źle zrobionej roboty. Udowodnij, że radzisz sobie ze wszystkim i dlatego pomoc jest Ci potrzebna tylko od czasu do czasu;
– o swoich problemach mów w sposób jasny i otwarty;

Wiedz że:

– Twoja teściowa źle znosi krytykę, więc zgłaszaj do niej jak najmniej pretensji, a jeśli chcesz jej coś w tym stylu powiedzieć, to rób to w cztery oczy, tak, żeby nikt postronny nie słyszał;
– nigdy nie krytykuj jej dziecka, ona je wychowała najlepiej jak mogła, być może robiła to w trudnych warunkach, dlatego lepiej chwal swego partnera, tak będzie lepiej dla Ciebie.

Jaką będziesz teściową, co  mówi na ten temat  numerologia

Jeśli Twoja teściowa jest piątką

Z tą kobietą zawsze można porozmawiać i to o wszystkim, ją interesuje i ezoteryka, i to jak jej wnuk robi pierwsze kroki, i czy miałeś dobry dzień.

Piątki to silne kobiety i bardzo często osiągają sukcesy wyłącznie dzięki własnym wysiłkom i dlatego słaby kandydat do serca i ręki jej potomka może zostać źle przyjęty, ale na głos nie zostanie wypowiedziane nawet słowo krytyki.

Być może kiedyś powie swemu dziecku kilka słów na temat słabych i mocnych stron charakteru zięcia czy synowej, ale to rzadkość. Z reguły milczą.

Ogólnie taka teściowa jest uczciwa i otwarta i to, co im się nie podoba mówią prosto w oczy, ale taktownie, starając się nikogo nie ranić. Przy tym nigdy nie obarcza innych swoimi problemami.

Negatywna piątka.

Negatywny aspekt w przypadku tej wibracji przejawia się w samolubstwie i żądzy bogactw. Taka teściowa pesymistycznie patrzy na związek swego dziecka i żadna synowa czy zięć nie będą jej pasować.

Żeby uniknąć nieporozumień należy:

– znaleźć wspólne tematy do rozmów. Zastanów się, co interesuje Twoją teściową i postaraj się tak prowadzić rozmowę, by się jej podobała;
– pokaż jej, że jesteś oszczędny, pracowity, możesz od czasu do czasu się pochwalić i pokazać rezultaty swojej pracy;
– pokaż jej też, że dużo czasu poświęcasz dziecku i na ile jest ono dla Ciebie ważne;
– nie przesadzaj z komplementami, ona na nie się nie złapie;
– jeśli dajesz jej prezent, to pamiętaj, by był praktyczny.

Jeśli Twoja teściowa jest szóstką.

Twoja teściowa jest bardzo zasadnicza, ale lubi towarzystwo i interesuje ją życie synowej czy zięcia. Co prawda jawnie w ich życie się nie wtrąca, ale bardzo lubi być proszona o radę. Chociaż zbyt często obciążać jej swoimi problemami także nie można, dlatego że szóstce czasami dość trudno jest podjąć decyzję i jasno ją wyrażać.

Twoja teściowa wydaje się osobą praktyczną i silną, choć w istocie rzeczy wcale tak nie jest i pod pozornym stalowym pancerzem można dostrzec wrażliwe serce.

Nastrój Twojej teściowej zawsze wydaje się zrównoważony i spokojny, ale ona doskonale czuje, kiedy może dojść do konfliktu i stara się go uniknąć.

Negatywna szóstka.

W przypadku negatywnego rozwoju może pojawić się taki aspekt charakteru, jak unikanie odpowiedzialności i strach w obliczu obowiązków. Swego rodzaju chaotyczności i brak dyscypliny może wpływać na to, iż panie te nie sprawdzają się jako opiekunki swoich wnucząt.

Aby relacje układały się poprawnie:

– pamiętaj o tym, że ta kobieta musi mieć swój prywatny czas na własne sprawy i problemy, dlatego nie wciskaj jej swoich dzieci argumentując, że jest babcią i musi się nimi zajmować;
– nigdy nie narażaj na szwank jej godności, ani godności jej dziecka, tym bardziej, że wybrałeś je na swego towarzysza życia;

Pamiętaj:

– staraj się zawsze postępować sprawiedliwie, a jeśli chcesz coś jej lub swemu partnerowi zarzucić, to argumenty powinny być bardzo poważne;
– jak najczęściej zapraszaj teściową do siebie, spędzaj z nią długie wieczory na pogaduszkach na różne tematy;
– nigdy jawnie nie pokazuj niezadowolenia. Ta kobieta z oczu potrafi odczytać, czy mówisz szczerze. Bądź optymistą i wesołą osobą, a wtedy Cię polubią.

Jeśli Twoja teściowa jest siódemką.

Na początku chcę Cię uprzedzić, że jak tylko pojawisz się na progu jej domu zostaniesz poddany surowej, krytycznej ocenie, a to może wywołać u Ciebie zdenerwowanie i napięcie, a tego nie wolno okazać. Po prostu bądź uprzejmy i grzeczny, a wtedy Twoje zalety zostaną zauważone jako pierwsze, a wady zostaną zatuszowane.

Musisz pamiętać, że Twoja teściowa bardzo często jest nieobiektywna w stosunku do swoich dzieci, jej wydaje się, że jej potomek jest najwspanialszy, dlatego Ty możesz zająć, co najwyżej drugie miejsce.

Co jeszcze powinnaś o niej wiedzieć?

Kobieta-siódemka jest bardzo intuicyjna, wrażliwa i emocjonalna. Nigdy nie zostawi Cię w biedzie i będzie bardzo hojna, a jeśli jej się spodobasz, będzie traktować Ciebie jak własne dziecko. Jeśli tak się jeszcze nie stało, to musisz się postarać, dlatego że troska tej kobiety, to prawdziwy skarb.

Jej starania i opieka są wyjątkowe i kiedy trzeba to potrafi spod ziemi wydobyć to, co jest potrzebne. Wystarczy, że będziesz w stosunku do niej uczciwy i szczery, a ona nigdy Cię nie zdradzi.
W przypadku negatywnego rozwoju pojawiają się takie cechy, jak zamknięcie się w sobie, skłonność do obrażania się, niepotrzebna podejrzliwość i nerwowość.

Aby utrzymać dobre relacje postaraj się:
– nie doprowadzać jej do łez. To osoba podatna na zranienie, a sprawianie jej przykrości nic Ci nie da;
– być w stosunku do niej łagodny, interesuj się jej problemami i proponuj udzielnie pomocy;
– pamiętać, że ona bardzo kocha swoje dziecko, więc jak najczęściej mów dobre rzeczy o swoim partnerze, to balsam na jej duszę;
– Twoja teściowa czasami lubi pobyć sama, dlatego nie narzucaj jej swego towarzystwa, bądź samodzielny;
– nie kapryś, ona swoje w życiu przeszła, a w Tobie chce widzieć siebie w młodości.

Jeśli Twoja teściowa jest ósemką

W tym wypadku najlepiej od razu znaleźć wspólny język. Zanim pójdziesz do niej z pierwszą wizytą, zastanów się nad swoim wyglądem. Pamiętaj, że ona na podstawie pierwszego wrażenia wyrabia sobie opinię, którą potem bardzo trudno zmienić.

To kobieta ambitna, lubi rzeczy praktyczne i dobrej jakości. Postaraj się pokazać z jak najlepszej strony, szczególnie we wszelkich kwestiach intelektualnych. Naucz się milczeć kiedy trzeba.

Jeśli mieszkasz z nią pod jednym dachem, to pamiętaj, że ona jest w tym domu gospodynią. Choć z drugiej strony, jeśli coś się wydarzy, to ona pierwsza przyjdzie Ci z pomocą.

Trzeba też dodać, że w przypadku pozytywnego rozwoju jest to kobieta wręcz niezłomna i wiele się od niej można nauczyć.

A jak negatywna?

W przypadku negatywnego rozwoju będziesz miał do czynienia z komendantem, który wszelkie ruchy planuje z dużym wyprzedzeniem, a jeśli ktoś zaburzy jej plany, to bardzo się denerwuje i złości.

Żeby znaleźć z nią wspólny język:
– nie próbuj od raz traktować ją jak drugą mamę, raczej odnoś się do niej jak do przyjaciela;
– nie pozwalaj sobie na uwagi pod jej adresem, ona nie znosi wypowiadanej wprost krytyki, wszelkie punkty sporne spróbuj ominąć przy wykorzystaniu sztuki dyplomacji;

– pokaż, że jesteś optymistą, ale w przyszłość patrzysz przewidująco i postrzegasz ją pozytywnie, możesz nawet uchylić przed nią rąbka swoich planów.  Co prawda jeśli ona uzna za konieczne, to wprowadzi swoje poprawki, ale czy się do nich stosować, czy nie, to już Twoja decyzja. Najważniejsze, żeby zasięgnąć jej rady;

I jeszcze:

– pokaż, że i od Ciebie można się czegoś nauczyć, na przykład gotować albo szyć, pochwal się swoimi zainteresowaniami, coś nowego może skupić jej uwagę;
– opowiadaj jej o sukcesach Twoich dzieci i pozwól jej od czasu do czasu wtrącić się z ich wychowanie, tym bardziej, iż jej rad w tym temacie warto posłuchać.

Jeśli Twoja teściowa jest dziewiątką.

Tej kobiecie jest wszystko jedno czy będziesz ją nazywać mamą, czy nie, najważniejsze, żebyś był dobrym człowiekiem. To kobieta bardzo niezależna i samodzielna. Z reguły odnosi się wyjątkowo obiektywnie w stosunku do swoich dzieci i dobrze zna tak ich wady, jak i zalety. Jeśli potrafisz zdobyć jej serce, co nie zawsze jest prostą sprawą to zostaniecie przyjaciółmi na całe życie.

Twoja teściowa jest zorientowana przede wszystkim na sferę duchową i często wcale jej nie obchodzi ile tortów dasz radę upiec w ciągu jednego dnia. Za to zainteresuje się tym, ile książek przeczytasz w ciągu miesiąca. To osoba, która umie myśleć abstrakcyjnie, a wiele jej pomysłów wiąże się z tym, jak ułatwić sobie życie.

W Twoje życie będzie się wtrącać rzadko, prawie nigdy, nie ma też obawy, że bez powodu będzie Ci zabierać czas.

Negatywna dziewiątka

W przypadku negatywu Twoja teściowa będzie osobą oschłą, sprawiającą wrażenie, że do nikogo nie żywi głębszych uczuć i nikt jej nie interesuje. Nieco przypomina Królową Śniegu, która siedzi na swoim tronie i nikomu nie pozwala się do niego zbliżyć.

W takim wypadku postępuj następująco:
– nie próbuj zbliżyć się do swojej teściowej na siłę, jeśli będzie trzeba, to ona sama wyciągnie do Ciebie rękę;
– nigdy w jej obecności nikogo nie osądzaj, nie krytykuj, bo jej się to nie spodoba, a Ty stracisz w jej oczach;
– pokaż jej takie swoje cechy, jak dobroć, miłosierdzie, życzliwość i jak najczęściej się uśmiechaj, tylko szczerze;

Co jeszcze?

– nie obciążaj jej swoimi problemami, a jeśli prosisz ją o pomoc, to swoją prośbę postaraj się przedstawić jak najbardziej konkretnie;
– jak najwięcej czytaj, by móc potem mieć o czym z nią rozmawiać.”

Źródło: Emma Lange – Numerologia miłosna

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter