Cykl Jowisza Twoją wielką życiową szansą

Cykl Jowisza Twoją wielką życiową szansą. „Raz na wozie, raz pod wozem”, to znane powiedzenie świetnie obrazuje wpływ Jowisza na nasze życie. Planeta Jowisz odpowiada za naszą pomyślność w życiu, a jej cykl trwający 12 lat determinuje nasze powodzenie w życiu. Szczególnie pomyślne w tym 12 letnim cyklu są trzy lata, zwane „latem Jowiszowym”. Są też trzy szczególnie trudne lata, w których jest nam ciężko, zwane „zimą Jowiszową”.

Cykl Jowiszowy dobrze obrazuje tarcza zegara.

Co 12 lat znajdujemy się ponownie na godzinie 6.

Cykl Jowiszowy ma na celu korygowanie naszych działań tak, aby można było zmienić nasze nawyki, sposoby działania i niekorzystne dla nas przekonania.

Co nam przynosi Wiosna?

„Wiosna” to NASZ START – (jesteśmy tu w wieku: 0, 12, 24, 36, 48, 60, 72, 84, 96 lat).

To czas naszych „narodzin”, pierwszych, fizycznych, jak i kolejnych, symbolicznych, pojawiających się co 12 lat. Odczuwamy zmęczenie, ale zaczynamy już stawiać pierwsze kroki z nadzieją na lepszą przyszłość. Zrywamy się do lotu i mimo jeszcze mokrych skrzydeł, coraz wyraźniej dostrzegamy nasze szanse i z coraz większym entuzjazmem ruszamy przed siebie.

Co nam przynosi Lato?

„Lato” to NASZ ROZWÓJ – (jesteśmy tu w wieku: 3, 15, 27, 39, 51, 63, 75, 87, 99 lat).

Jest to czas naszych największych możliwości, największego rozwoju, pojawiający się co 12 lat, a trwający trzy lata.  To właśnie w tym czasie mamy największe szanse na odniesienie sukcesu w naszych przedsięwzięciach – wszystko nam sprzyja i powinniśmy to wykorzystać. Jesteśmy w euforii, zarówno okoliczności życiowe jak i niebo nam sprzyja. W tym okresie śmiało możemy przystąpić do realizacji własnych planów i zamierzeń.

Co nam przynosi Jesień?

„Jesień” to ZABEZPIECZANIE – (jesteśmy tu w wieku: 6, 18, 30, 42, 54, 66, 78, 90 lat).

To czas, w którym zdecydowanie powinniśmy wyciszyć nasze emocje i z euforii przejść do działań zmierzających do urealnienia naszych planów. Nadchodzi czas zwalniania, zabezpieczania swoich sił na czas, który przed nami. Powinniśmy być świadomi, że najbliższe trzy lata będą dla nas czasem „zastoju” i nie powinniśmy tworzyć i wysuwać zbyt śmiałych planów, gdyż mogą się nie powieść. W tym czasie powinniśmy raczej przyjrzeć się temu, czego dokonaliśmy i zacząć wnosić konieczne poprawki, aby jak najłagodniej wejść w Jowiszową Zimę.

Co nam przynosi Zima?

„Zima” to ZATRZYMANIE – (jesteśmy tu w wieku: 9, 21, 33, 45, 57, 69, 81, 93 lat).

W tym czasie następuje konfrontacja z tym wszystkim, co wcześniej zaniedbaliśmy. Jeśli nasze postępowanie, nasz sposób myślenia i działania były niewłaściwe, to  właśnie w tym czasie ujrzymy to w pełni. Powinniśmy wówczas dokonać stosownej korekty, a im łatwiej poddamy się koniecznym zmianom, tym łagodniej przejdziemy przez ten trudny czas. Jeśli w Zimie Jowiszowej nie napotykamy na żadne trudności, nie mierzymy się z żadnymi trudnymi sprawami i problemami, to znak, że dokonywaliśmy mądrych i odpowiedzialnych wyborów.

A w jakim okresie Cyklu Jowiszowego Ty się znajdujesz?  Czy czas Zimy Jowiszowej, to dla Ciebie „kara”, czy „nagroda”?

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter