Czwórka liczbą dominującą w portrecie numerologicznym

Czwórka liczbą dominującą w portrecie numerologicznym. Dzisiaj zapraszam do lektury numerologiczne ” Czwórki”, ale nie tylko, także ich partnerów życiowych, znajomych i wszystkich zainteresowanych numerologią. Czwórka zawsze kojarzy mi się z pracowitością, trudem i surowością, coś w tym jest, ale nie do końca. Jak opisuje „Czwórki” Henryk Rekus przekonajcie się sami.

„Liczba 4 to BUDOWNICZY, EKSCENTRYK, TRAGICZNY ROMANTYK.
Jej słowami —kluczami są: równość, sprawiedliwość, twórcza praca, ograniczenia, organizacja, wysiłek.

Składa się z dwóch Dwójek (22) lub z Jedynki i Trójki (13, 31).”

„Ludzie zdominowani przez liczbę Cztery są wytrwali, pracowici, uparci i przy wiązani do rutyny i stałych wzorców postępowania. Mają zdrowy rozsądek i dobre wyczucie rzeczywistości. Brakuje im jednak fantazji i rozmachu, wiary w siebie, przekonania o własnej wartości, radości życia, wigoru i spontaniczności. Dlatego sukces nie przychodzi im łatwo i wiele muszą się w życiu natrudzić. Lubią iść wielką masą. Czują się solą ziemi, najwartościowszą odmianą człowieka, chociaż nie zawsze mają się czym pochwalić. Szybko się irytują, używają nie cenzuralnych słów, tracą kontrolę nad nerwami i stają się destruktywni.

Czwórka liczbą dominującą

Jeśli Czwórka jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/ lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to masz zdolność do szybkiego przyswajania nowych idei. Twój temperament sprawia, że pragniesz je studiować dokładnie.

Twoje główne cechy to uczciwość, solidność, cierpliwość, wytrwałość i pracowitość. Jesteś niezrównany pod względem precyzyjności i zdolności organizacyjnych. Twoją zasadą jest stabilność i bezpieczeństwo. Masz precyzyjny umysł, jesteś konkretny, cierpliwy i pracowity. Twoja droga bywa ciężka i żmudna, lecz solidna. Można na ciebie liczyć. Wykonasz każdą pracę i dotrzymasz słowa. Lekkomyślność, powierzchowność i nieuczciwość są ci obce. Jesteś świetnie zorganizowany i nie przeraża cię wysiłek.

Wiesz, że im większy wkład, tym większa nagroda. Problemy rozwiązujesz pomału i spokojnie, metodą krok po kroku. Działasz logicznie i metodycznie. Jasno widzisz swój cel i dążysz do niego wytrwale, utrzymując porządek w sobie i wokół siebie. Raz rozpoczęte rzeczy doprowadzasz do końca. Praca sprawia ci radość i daje satysfakcję. Jesteś dobrym, uczciwym, wiernym, lojalnym i odpowiedzialnym przyjacielem.

Czwórka liczbą dominującą

Rzadko mówisz o swoich uczuciach i przywiązaniu. Z reguły się na tym nie skupiasz, gdyż są to dla ciebie sprawy ulotne i nieuchwytne. Nie jesteś zbyt towarzyski; raczej zamknięty w sobie. Nie lubisz tracić czasu na pogawędki. Cechuje cię poczucie sprawiedliwości.

Twoją wadą jest przesadna oszczędność i brak poczucia humoru.
Nie lubisz być poganiany. Wolisz najpierw wszystko spokojnie przemyśleć, a potem działać. W stosunku do swych osiągnięć jesteś powściągliwy i skromny. Drobiazgowość, zamiłowanie do porządku i pedanteria utrudniają ci życie.

Chłód emocjonalny i skrytość nie sprzyjają kontaktom z ludźmi. Brakuje ci fantazji, polotu i elastyczności. Silna wola, granicząca z uporem, przesadna surowość i kłótliwość mogą prowadzić do całkowitego wyizolowania i powodować niechęć otoczenia.

Czwórka liczbą dominującą

Często widzisz wszystko w innym świetle, co czyni cię buntownikiem, człowiekiem niekonwencjonalnym. Nie interesują cię sprawy materialne, choć doceniasz wartość pieniądza. Trudno ci zawrzeć przyjaźń (możesz czuć się odizolowany), choć potrafisz być wiernym przyjacielem, na którego można liczyć. Stawiasz bezpieczne fundamenty dla siebie i innych. Nie demonstrujesz przywiązania, co wskazuje, że jesteś dobrym przyjacielem.

Życie wypełnia ci praca, która sprawia radość. Działasz cierpliwie i logicznie. Metodą posługujesz się, jako narzędziem. Niekiedy podejmujesz ryzyko, stosując konserwatywne metody działania. Zdarza się, że zajmujesz się drobiazgami i przez to tracisz z pola widzenia ważne cele. Często płyniesz z prądem, nie wiedząc, że nie trzeba z nim walczyć, a jedynie zmienić jego kierunek.

Jeżeli unikasz narzucania innym pewnych swoich pomysłów, by usunąć z drogi przeszkody i wyeliminować zatargi, możesz zaprzepaścić sukces. Duże możliwości, które posiadasz, wyrażasz odpowiednia formą. Może się zdarzyć, że koncepcję kogoś innego (artysty, architekta itp.) wyobrażasz sobie inaczej. Obowiązki wypełniasz sumiennie i nie przejmujesz odpowiedzialności nałożonych na innych.

Czwórka liczbą dominującą

Do dyspozycji jesteś zawsze tam, gdzie potrzebny jest niezawodny człowiek. Wszystkie prace wykonujesz sumiennie, czysto, dokładnie i twórczo. Dzięki swym skłonnościom masz szansę osiągnąć wielki sukces, ponieważ budujesz na tym, co już zostało zbudowane. Nie będzie to jednak wynik prac wstępnych, (bo te zostały rozpoczęte wcześniej), lecz finał. Staraj się nie przegapić okazji.

Jesteś odpowiedzialnym, solidnym, poważnym, stabilnym, skutecznym, ambitnym, sprawiedliwym, logicznym i zdyscyplinowanym człowiekiem. Nie masz czasu na marzenia i chimery, choć czasem biorą cię w posiadanie. Jesteś nieustannie zajęty pracą (służbą) i organizowaniem wszystkiego.

Odczuwasz patologiczny lęk przed ryzykiem, przygodą i nieoczekiwanymi zmianami. Cechuje cię ostrożność i umiarkowanie. Zanim przystąpisz do działania, starasz się wszystko przebadać i przemyśleć. Ryzykujesz tylko wtedy, gdy jesteś pewny swego (wygranej). Będąc analitykiem, kierujesz się rozumem i rozsądkiem; masz przy tym zdolność podejmowania właściwych decyzji. Upartość sprawia, że nie porzucasz raz obranego kierunku (celu czy ideału). Postawa ta może być godna szacunku, jeśli nie prowadzi do przesady. Zdarza ci się to jednak nagminnie. Wskutek przesadnej ostrożności i powolnego działania możesz zatracić istotę sprawy, przegapić moment najwłaściwszy przy podejmowaniu decyzji itp.

Czwórka liczbą dominującą w portrecie numerologicznym

Na ogół jesteś spokojny, łagodny i powściągliwy. Nie lubisz wielkich wystąpień i uzewnętrzniania uczuć. Brakuje ci radości i luzu. Masz wiele zahamowań, nad czym pracujesz. Niewiele możesz jednak zrobić, gdyż rozluźnienie się czy pójście za głosem serca przerasta twoje możliwości. Nie odznaczasz się wielką elokwencją; rozmowa z tobą nie jest łatwa. Wypowiadasz się rzeczowo i zwięźle, lecz dość szorstko. Potrafisz być nawet niegrzeczny i uciąć ostro jednym słowem konwersację, która wydaje ci się nieinteresująca. Nie lubisz osób niekonkretnych. Sam mówisz na temat, nie owijając w bawełnę.

Jesteś konserwatystą, o smutnym obliczu, kierującym się w życiu rozumem (rozsądkiem). Wierzysz w prawdy oczywiste i nie martwią cię sprawy duchowe i metafizyczne. Stoisz mocno na ziemi i nie dajesz się łatwo porwać przez entuzjazm, nie poparty solidnymi podstawami.

Czwórka liczbą dominującą

Nie masz skłonności do panowania nad otoczeniem i nie jesteś chciwy i zachłanny. Jeśli jednak na coś się zdecydujesz, nie rezygnujesz z raz obranej drogi. Z odwagą i determinacją stawiasz czoła wszelkim problemom i nie istnieją dla ciebie przeszkody nie do pokonania. Nic dziwnego, że osiągasz swoje cele i łatwiej niż inni odnosisz sukcesy. Pomaga ci w tym silna wola, zdyscyplinowanie i umiejętność panowania nad sobą. Sumienność i pracowitość powodują, że gdy chwilowo nie masz zajęcia, czujesz niepokój i wyrzuty sumienia. Dlatego ciągle pragniesz być aktywny, fizycznie i intelektualnie.

Odznaczasz się bystrym i przenikliwym umysłem. Jesteś jednak drażliwy (łatwo cię urazić). Stajesz się wtedy ostry, surowy i wulgarny. Nie znosisz lenistwa i indolencji, jesteś wymagający wobec siebie i innych. Postawa taka przysparza ci kłopotów z otoczeniem. Możesz zdobyć opinię despoty o małej tolerancji. Jeśli dodamy do tego surowość i ostrość sformułowań, zrozumiemy, czemu miewasz wrogów. Staraj się akceptować swych bliźnich takimi, jakimi są.

Możesz być fanatykiem porządku, precyzji i sumienności. Lubisz rzeczy jasno określone. Nie mając poczucia humoru, jesteś milczącym obserwatorem. Denerwują cię osoby o dużym temperamencie, gadatliwe i powierzchowne, o niedających się przewidzieć reakcjach. Choć brak ci wyobraźni, szybkości, elokwencji i czaru i jesteś przywiązany do spraw materialnych, jesteś człowiekiem uczciwym, stałym, solidnym, miłującym prawdę, o głębi uczuć i myśli.

Czwórka liczbą dominującą

Można na tobie polegać. Jeśli coś obiecasz, dotrzymasz słowa, choćby miało cię to wiele kosztować. Jako przyjaciel jesteś wierny, lojalny i godny zaufania. Nienawidzisz plotkarstwa. Masz niewielu, za to dobrych i wypróbowanych przyjaciół. Działasz na innych stabilizująco, stwarzając atmosferę bezpieczeństwa i spokoju.

Twoje reakcje są powolne. Nie chwytasz w lot wszystkiego i potrzebujesz czasu, by poznać szczegóły. Masz za to dobrą pamięć. W razie niesprawiedliwości społecznej reagujesz natychmiast. Doprowadzony do ostateczności stajesz się radykalny i despotyczny. Wykorzystując swą wolę do buntu wobec wszystkich i wszystkiego lub dążąc do realizacji swych celów za wszelką cenę, możesz po nieść porażkę. Stracisz wtedy zalety, jakimi jesteś obdarzony lub staną się one dla ciebie zgubne.”

Czwórka liczbą dominującą w portrecie numerologicznym. „Negatywne wibracje ujawniają w tobie cechy stanowiące odwrotność twoich zalet: niesolidność, gnuśność, brak koncentracji, tchórzostwo, lenistwo, małostkowość, skrajna nieufność. Musisz uważać, by nie popaść w ciasnotę umysłową, nadmiar surowości i chłodu, zawziętość, fanatyzm i skąpstwo.

Czwórka liczbą dominującą

Aby się wybić, musisz umiejętnie wykorzystać swoje zdolności, jakimi obdarza cię Czwórka. Powinieneś szukać zajęć wymagających koncentracji, dokładności i cierpliwości. Pracować musisz wytrwale i systematycznie, stawiając czoła monotonii. Szukać musisz czynności rutynowych, wymagających metodyczności i troski o szczegóły. Unikać musisz nieprzewidzianych zmian, burzących porządek.

Może ci brakować natchnienia i twórczych zdolności, jako że przywiązany jesteś do świata materialnego – do tego, co konkretne i realne. Wszystko zawdzięczasz swojej wytrwałości i sile charakteru. Nie wycofujesz się z zamiarów; ich realizacji oddajesz się ciałem i duszą.

Możesz mieć zdolności w takich dziedzinach, jak mechanika, budownictwo, elektronika. Z łatwością potrafisz obsługiwać maszyny, narzędzia i przyrządy. Na sukcesy możesz liczyć w literaturze, (jako eseista, dramaturg, krytyk literacki i teatralny), matematyce, ekonomii, bankowości, księgowości. Dobra jest dla ciebie praca biurowa, szczególnie w sekretariacie, dziale organizacji i zarządzania lub archiwum. Masz predyspozycje do zawodu jubilera, zegarmistrza, drukarza, fabrykanta, handlowca, krawca, administratora, szefa produkcji, lekarza (chirurga, traumatologa), żołnierza zawodowego, adwokata, sędziego.

Czwórka liczbą dominującą

W wolnych chwilach powinieneś wykorzystywać swoje zdolności manualne: rzeźbiąc, grawerując lub wymyślając nowe, praktyczne urządzenia domowe. Jako urzędnik jesteś godny zaufania. Nie potrzebujesz kontroli i nadzoru: sam dla siebie jesteś surowym sędzią. Dobrze wykonana praca jest twoim celem i napawa cię dumą i satysfakcją.

Jako szef jesteś wymagający. Nie znosisz lenistwa, niedbalstwa i niedokładności. Mimo powściągliwości, starasz się być sprawiedliwy wobec podwładnych. Zawsze zauważasz i doceniasz sumiennych pracowników. Nie masz natomiast zrozumienia dla tych, którzy nie traktują poważnie swojej pracy i nie oddają dla niej wszystkich swoich sił i energii.

W sprawach finansowych jesteś konserwatywny i uporządkowany. Musisz ciężko pracować na pieniądze. Cenisz je nie ze względu na możliwość beztroskiego życia, lecz z powodu stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Żyjesz z myślą o jutrze. Brak pieniędzy przysparza ci cierpienia. Możesz stworzyć korzystne interesy. Dobrą sytuację materialną zawdzięczał będziesz swemu rozsądkowi, systematyczności i zręczności w administrowaniu oszczędnościami. Będziesz jak mrówka, która troszczy się o to, by nic nie zostało zmarnowane.

Czwórka liczbą dominującą

W kontaktach jesteś lojalny i szczery. Nie lubisz jednak licznego towarzystwa. W związkach z płcią przeciwną brakuje ci romantyzmu i namiętności. Nie jesteś jednak oziębły czy nieczuły. Potrzebujesz miłości i potrafisz ją przeżywać, jesteś jednak nieśmiały i zamknięty w sobie. Zamiast mówić o miłości wolisz potwierdzać ją w czynach. Poznanie i rozkochanie partnera zajmuje ci wiele czasu. Z wyznaniem uczuć jest jeszcze gorzej.

Jako małżonek jesteś wierny, lojalny, choć trochę zazdrosny i zaborczy. Lubisz ciepło domowego ogniska i poprawianie warunków życia rodziny.
„Pokrewieństwo dusz” znajdujesz w  ,.Dwójkach”, „Szóstkach” i „Siódemkach”. „Jedynka”, „Ósemka” lub „Dziewiątka” też będzie odpowiednia, musi jednak ujarzmić swój bojowy charakter.
Jako rodzic bądź mniej surowy i okazuj uczucia.”
Źródło: Henryk Rekus – „Numerologia – Portret Numerologiczny”

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter