Czy można poznać przyszłość?

Czy można poznać przyszłość? Czy przyszłość istnieje?
Zanim udamy się do wróżki, by poprosić o prognozę na temat przyszłości pomyślmy nad tym, co na temat przyszłości powiedział Czesław Banach – polski pedagog i humanista: ”Przyszłość – to coś, co staje się w nas dziś.”

Wiele osób dąży do poznania przyszłości zupełnie nie myśląc o tym, że tak naprawdę przyszłość nie istnieje. To my żyjąc tu i teraz kreujemy wydarzenia, które będą konsekwencją naszych obecnych działań. Przyszłość, to nic innego niż to, co dzieje się w nas dzisiaj, to po prostu coś, na co dajemy zgodę by się stało. To my sami pozwalamy na to, by nadeszły kolejne wydarzenia, zgadzając się na nie dzisiaj.

Sięgamy po pomoc osób stawiających Tarota, bo być może sami nie umiemy wyciągać wniosków i przewidywać tego, co wyniknie z naszych działań. Patrząc w karty Tarocista widzi Twoją obecną sytuację i rozmawiając z Tobą może pomóc zrozumieć przyczyny i przewidzieć, co zdarzy się dalej. To przecież nic nadzwyczajnego, bo przecież sami umiemy, na podstawie naszych działań przewidzieć ich skutki.

Czasem ukrywamy sami przed sobą to, czego tak naprawdę chcemy. Deklarujemy określone intencje, a myślimy zupełnie inaczej. Sami siebie oszukujemy, bo w głębi duszy pragniemy czegoś innego. Karty pokażą nam możliwą przyszłość, ale prognoza ma szansę się spełnić, jeśli tego naprawdę chcemy.

Jeśli mówimy jedno, a myślimy zupełnie inaczej, zwodzimy samych siebie, by ukryć własne niedoskonałości. Nie chcemy przyznać się do swoich słabości i ograniczeń, bo mogłoby się okazać, że nie udało nam się wiele rzeczy tylko dlatego, że pozwoliliśmy na to. Zawsze tworzymy tu i teraz i doświadczamy tego, co na dany moment chcemy doświadczyć.

Czy w związku z tym, powinniśmy zasięgać rady wróżek?

Moja odpowiedź brzmi: tak i nie.
Tak, jeśli nie umiemy sobie poradzić z tym, co się wokół nas dzieje, jeśli mamy kłopot z podjęciem decyzji, jeśli nasz stan psychiczny nie pozwala na obiektywne spojrzenie na problem, jeśli szukamy wsparcia, mamy ochotę wygadać się komuś obcemu, kto wysłucha, doradzi i co najważniejsze, nie będzie oceniał.

Kontakt z profesjonalną wróżką, to jak rozmowa z dobrym psychologiem. Do wróżki przychodzimy wtedy, gdy jakaś sytuacja nas przerasta i potrzebujemy wskazówki, podpowiedzi, szukamy możliwości rozwiązania. Często podczas takiej rozmowy doznajemy olśnienia, że przecież tak naprawdę my sami to wszystko wiemy, że wróżka nie mówi nam niczego nowego.

Dlaczego tak się dzieje?

Dlatego, że wróżka to dla nas osoba obca, która potrafi obiektywnie spojrzeć na naszą sytuację i odczytać przesłanie kart. Jak już wcześniej napisałam, jeśli nie pragniemy, by coś się stało, to mimo prognozy pokazanej przez Tarota, taka rzecz się nie stanie. Bo to my sami kreujemy przyszłość

Nie, jeśli sami potrafimy podejmować decyzje i jesteśmy świadomi swojej siły. Nie, jeśli nie czujemy takiej potrzeby i jeśli nie jesteśmy w stanie zaufać radom innych osób.

A co Wy na ten temat sądzicie? Czy można poznać przyszłość?

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter