Dwójka liczbą dominującą w portrecie numerologicznym

Dwójka liczbą dominującą w portrecie numerologicznym. Jest to liczba, którą włada Księżyc, dlatego nazywana jest liczbą kobiet, ponieważ zawiera w sobie pierwiastek żeński, ale także liczbą Diabła, oznacza zło gdyż, jako pierwsza liczba parzysta stworzyła stan podziału i antagonizmu, parę przeciwieństw. Liczbą 2, jak już wspomniałam wyżej, a także liczbami 11, 20, 29 włada Księżyc.

 

Według Pana Henryka Rekusa, na którego powołuję się w tym poście „ Liczba 2 to WSPÓŁPRACOWNIK, OPIEKUN, DAWCA, POMOCNIK, PARTNER ( ekspresyjny, rozumiejący i kobiecy).

Jej słowami – kluczami są: współpraca, umiarkowanie, dialog, równowaga. „

Henryk Rekus – autor książki „Numerologia – Portret numerologiczny”, której obszerne fragmenty cytuję, tak przedstawił obraz człowieka dwójki:
„ Ludzie, których charakter określa ta liczba są zgodni i układni, nastawieni pokojowo, czuli, zmysłowi, sprawiedliwi, poetyccy, pełni spokoju i harmonii. Kobiety są kobiece i piękne. Są raczej naśladowcami niż twórcami, łatwo dają sobą kierować i są wdzięcznymi odbiorcami rad, wskazówek i nauk. Łatwo ulegają innym i pełni są wdzięku, łagodności i sympatii; potrafią gasić namiętności. Łatwo odszukują swoją parę; potrafią łatwo współdziałać. Lubią mieć doradców i niechętnie podejmują samodzielne decyzje.

Dwójka liczbą dominującą

Zdarza się, że są niezdecydowani, niepewni siebie, zagubieni i dwulicowi. Lubią pasożytować na innych, korzystać z cudzej energii. Lepiej sprawdzają się, jako wykonawcy niż przełożeni.
Jeśli dwójka jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i /lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia to poszukujesz równowagi. Nastawiony jesteś na współdziałanie z innymi ludźmi. „

„ Masz zdolność do widzenia obu stron medalu. Pragnienie fair play może działać przeciwko tobie, ponieważ dążenie do równowagi może stać się przyczyną niezdecydowania. Poczucie sprawiedliwości, które pozwala dawać dobre rady przyjaciołom, może przeszkadzać ci w podjęciu decyzji dotyczącej własnych spraw.
Powinieneś nauczyć się pracować z sytuacjami w taki sposób, jak się pojawiają, a nie zmieniać je według własnych życzeń. Powinieneś unikać sytuacji ekstremalnych, i takich, które wymagają podejmowania natychmiastowych decyzji.
Jesteś uprzejmy i łagodny; masz duszę artysty. Jeśli jednak więcej będziesz myślał niż działał, to może zabraknąć ci sił do urzeczywistnienia swoich planów. Chociaż jesteś czarujący i posiadasz intuicję, cierpisz z powodu braku zaufania do siebie. Twoją największą wada jest nadmierna szczodrość. Powinieneś traktować siebie tak samo, jak traktujesz innych.

Dwójka liczbą dominującą

Osiągasz to, co pragniesz osiągnąć bez zabiegów, ponieważ posiadasz takt i dyplomację. Hasłem przewodnim twojego życia jest współdziałanie. Osiągasz więcej sukcesów pracując z innymi niż sam. Jesteś pracowity, realizujesz trudne zadania, zwłaszcza, gdy podsuwasz oryginalne pomysły. Starasz się zaprowadzać ład i pokój. Posiadasz naturalną grację i współczucie, co czyni cię odpowiednim przyjacielem, pomocnikiem (dodajesz innym hartu ducha).

Nie jesteś agresywny i nie wymuszasz niczego. To, o co inni muszą ciężko walczyć, tobie przychodzi z łatwością. Jeśli dobrze się czujesz, promieniujesz urokiem, radością i wspaniale harmonizujesz z otoczeniem, dodatnio na nie wpływając. „

Dwójka liczbą dominującą w portrecie numerologicznym.


„ Jesteś człowiekiem emocjonalnym, dlatego twój zły nastrój udziela się innym. Bywasz kapryśny i niesforny. Staraj się wykorzystywać swój takt i talent.
Twoje Zycie przebiega kołami: te same lub podobne doświadczenia powtarzają się w regularnych odstępach czasu. Jeśli wypracujesz w sobie samodyscyplinę, będzie to życie ciekawe i pożyteczne. „

„Pełen słodyczy, czułości i wyrozumiałości, idziesz przez życie spokojnie, próbując przypodobać się ludziom. Jesteś doskonałym partnerem. Dom, rodzina, i harmonijne współżycie z ludźmi znaczą dla ciebie wiele. Podstawą twojego szczęścia jest grono życzliwych ci osób i akceptacja otoczenia. Z drugiej strony jednak potrafisz dostosować się do samotności lepiej niż inni, gdyż – w głębi duszy – jesteś samotnikiem. Od czasu do czasu potrzebujesz izolacji od świata (dla równowagi) i odpoczynku.

Dwójka liczbą dominującą

Jesteś romantycznym partnerem, gotowym do największych poświęceń, by uszczęśliwić kochaną osobę. Cechy te powodują, że dajesz się zdominować i wykorzystywać. Patrz trzeźwo na świat i życie i panuj nad swą wrażliwością.
Największe szczęście i zrozumienie znajdziesz u innej „Dwójki”, „Czwórki” i „Szóstki”. „Jedynki” i „Ósemki” będą cie fascynować swoją osobowością, są jednak dla ciebie zbyt mocne i agresywne. „Dziewiątka” ujdzie od biedy, lecz będziecie musieli się starać”.

Pełny opis numerologicznej „Dwójki” znajdziesz w książce Henryka Rekusa „Numerologia – Portret Numerologiczny” str. 107-116.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter