Twoje dziecko jest numerologiczną Trójką, Czwórką?

Twoje dziecko jest numerologiczną Trójką, Czwórką? Przeczytaj koniecznie, co na temat numerologii dzieci obdarzonych tą wibracją mówi Pani Małgorzata Brzoza w swojej publikacji pt. „Numerologia Związków”. Zobacz jak możesz ją wykorzystać w pracy nad swoim dzieckiem w procesie  wychowywania. Nawet jeśli nie ze wszystkim się zgodzisz na pewno z wielu rad skorzystasz dla dobra swojego dziecka.  Oto obszerne fragmenty tej książki:

Dziecko Trójka

„Selektywnie ukierunkowana pamięć dziecka trójki wyostrza wspomnienia o nagradzaniu w dzieciństwie jego osiągnięć uwagą i pochwałami. Rodzice i opiekunowie więcej uwagi poświęcali dokonaniom niż emocjom dziecka trójki. Dlatego trójka w dzieciństwie nawykowo podejmuje zadane misje, wykonuje zadanie na medal i zyskuje uznanie otoczenia.

Praca jest dla trójki sposobem na zdobycie szacunku i pozycji. Intuicyjnie zespala się ze swoim celem i kreuje wizerunek odpowiedni do oczekiwań otoczenia.

Jest kameleonem, potrafi idealnie wpasować się w każde miejsce, przekonania i w każde warunki, o ile uznaje za swoje.
Dziecko trójka lubi wygrywać. Skupia wtedy na sobie uwagę innych i czuje satysfakcję ze swoich dokonań.

Potrafi współpracować z każdym. Skupia swoją uwagę na cudzych oczekiwaniach i stara się je spełnić, dając jak największą satysfakcję otoczeniu.
Dziecko trójkę cechuje wewnętrzny optymizm i wspaniała wyobraźnia. Aktywność twórcza jest dla niego lekarstwem na kłopoty, często pisze i rysuje.

Lubi izolować się od codzienności. Maluje, gra, tańczy, robi, co może, aby się wyróżniać i zapewnić sobie poczucie wyjątkowości.
Jest to istota szalenie wrażliwa, jak nikt inny potrafi wnieść radość w życie innych, cieszyć się drobnostkami, niezbędne jest mu jednak słowne uznanie.

Dziecko trójka lubi prestiż i do tego właśnie dąży, nawykowo chcąc być najlepszym w dziedzinach, którymi się zajmuje. Potrzebuje akceptacji grupy i bycia najlepszym.”

Czego potrzebuje dziecko Trójka?

„Dziecko Trójka potrzebuje:
– aktywności artystycznej,
– chwalenia i uwagi poświęconej jego osobowości,
– realizmu w ocenie rzeczywistości, aby nie zastąpić jej fantazją,
– nagradzania za sukcesy, aby nauczyć się nimi cieszyć,
– prawa do przeżywania lęku,
– pracy z własnymi uczuciami, aby nie zagłuszać emocji kolejnymi wyzwaniami,
– poczucia własnej wartości, aby nie uciekać przed krytyką,
– wsparcia przez dorosłych jego własnych pomysłów twórczych,
– pracy w grupie (np. teatr, chór, zajęcia plastyczne, sportowe)”.

Twoje dziecko jest numerologiczną Trójką, Czwórką?

Ciało dziecka trójki najszybciej uzewnętrznia problemy emocjonalne i zachwiane poczucie własnej wartości poprzez dolegliwości stawów, nerwów, gardła, poprzez katar i zaburzenia krążenia krwi.
Pozytywne twierdzenia, które rodzice lub opiekunowie mogą zakodować w świadomości dziecka tak, aby kreowały w przyszłości jego dobre emocje i wysoką samoocenę, są nieocenionym darem.
To zależnie od opinii i słów usłyszanych od otoczenia wykształci się system wartości oraz nawykowe zachowania i reakcje na stres.

Możemy wyposażyć dziecko trójkę w pomocne dla niego przekonania o sobie samym i świecie. Są one wsparciem i podporą dla formującej się osobowości.”

Co jest ważne dla dziecka Trójki?

„Ważne dla dziecka Trójki są zdania:
1. Moje kochane dziecko, masz talent.
2. Potrafisz się wszędzie odnaleźć.
3. Jesteś bezpieczne w ciszy.
4. Jesteś częścią doskonałego życia.
5. Jesteś wyjątkowe i masz szczęście.
6. Możesz swobodnie wyrażać to, co czujesz.
7. Jesteś radością życia.
8. Pięknie mówisz i łatwo ci to przychodzi.
9. Zawsze potrafisz się dopasować.
10. Wyższa opieka kieruje cię zawsze w dobrą stronę.”

Dziecko Czwórka

„Selektywnie ukierunkowana pamięć dziecka czwórki wyostrza wspomnienia o bólu straty i nadmiernych obowiązkach. Dziecko czwórka doświadcza w dzieciństwie obciążenia obowiązkami dorosłych.  Wynika to  z nieobecności jednego z rodziców lub jego zupełnej nieodpowiedzialności.
Melancholia i pesymizm są tu formą samoobrony.
Dziecko czwórka cierpi, nie mając możliwości wyrażenia swoich emocji. Strata i cierpienie kształtują schemat obronny w postaci gdybania i wyobrażania sobie bolących spraw z przeszłości, aby ich uniknąć na przyszłość.
Uwaga dziecka czwórki skupia się na tym, czego mu brakuje. Idealizuje ono swe oczekiwania tak, by były jak najbardziej romantyczne.

Pamięć obraca się wokół przeświadczenia, że na początku jego życia ktoś zabrał obfite źródło miłości. Stąd poczucie porzucenia, silnie zachwiane poczucie własnej wartości i chwiejna samoocena.
Dziecko czwórka jest silne, potrafi dążyć do celu. Posiada zdolność realnej oceny sytuacji i zdolność rozpoczynania na nowo po załamaniu wyjściowej sytuacji.

Nawykowo powracająca w życiu depresja jest wynikiem wiecznej i niespełnionej nadziei na wielką miłość i intensywną partnerską przyjaźń.
Złość i wściekłość odczuwana po porzuceniu jest często niewyartykułowana. Jest wtedy spychana do wnętrza i przyjmuje rolę surowego samokrytyka.

Dziecko czwórka potrzebuje światła i akceptacji, przytulania i tulenia jak nikt inny.

Często pasywność dziecka czwórki jest wynikiem egocentrycznego skupienia na własnym nieszczęściu, nieuchwytnym pragnieniu.

Pierwszą reakcją jest melancholijne lenistwo, drugą pracoholizm. Praca pozwala ekspresyjnie przeciwstawić się bólowi. Jest ona sposobem doskonalenia siebie i kontroli nad własnymi emocjami.

Intensywne przeżycia emocjonalne mogą zamieniać się w pasywność działania, co jest widoczne w skłonności do wyolbrzymiania własnych emocji, np. bólu, krzywdy, strachu itp.

Czego potrzebuje dziecko Czwórka?

„Dziecko Czwórka potrzebuje:
– radości dzieciństwa,
– nagradzania wolnym czasem,
– rozmów o jego emocjach i potrzebach,
– wspierania wewnętrznego poczucia własnej wartości,
– doprowadzania rozpoczętej pracy do końca, aby nie sabotować własnych osiągnięć,
– regularnych ćwiczeń sportowych, aby opanować umiejętność kontroli emocji i nastrojów,
– rozbudowanej grupy przyjaciół,
– możliwości pogłębiania własnych zainteresowań,
– optymizmu i zakodowanego nawyku pozytywnego myślenia np.: „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”.

Twoje dziecko jest numerologiczną Trójką, Czwórką?

Ciało dziecka czwórki najszybciej uzewnętrznia problemy emocjonalne i zachwiane poczucie własnej wartości poprzez dolegliwości oddechowe, tarczycy, nóg, strun głosowych, systemu trawiennego, skrzywienia kręgosłupa, pojawienie się guzków i osłabienie systemu obronnego.
Pozytywne twierdzenia, które rodzice lub opiekunowie mogą zakodować w świadomości dziecka, tak aby kreowały w przyszłości jego dobre emocje i wysoką samoocenę, są nieocenionym darem.
To zależnie od opinii i słów usłyszanych od otoczenia wykształci się system wartości oraz nawykowe zachowania i reakcje na stres. Możemy wyposażyć dziecko czwórkę, w pomocne dla niego przekonania o sobie samym i świecie. Są one wsparciem i podporą dla formującej się osobowości.”

Co jest ważne dla dziecka Czwórki?

„Ważne dla dziecka czwórki są zdania:
1. Moje kochane dziecko, jesteś silne.
2. Znajdziesz w życiu radość i bezpieczeństwo.
3. Tobie też dobrze się ułoży.
4. Potrafisz wybaczać i to jest piękne
5. Życie jest dla ciebie i daje ci radość.
6. Myśl o nowym dniu, o możliwościach sukcesu.
7. Każdego dnia budujesz swój sukces.
8. Jesteś wolne, kochaj siebie.
9. Każdego dnia będzie coraz lepiej.

  1. Zasługujesz na miłość.

 

Źródło: Małgorzata Brzoza – „Numerologia związków”

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter