Jak rozkładać Arkana Wielkie?

Jak rozkładać Arkana Wielkie? Sposobów rozkładania kart tarota jest bardzo dużo. Każdy tarocista ma swoje ulubione rozkłady, którymi na co dzień się posługuje, które wykorzystuje w pracy z kartami. Niektóre z nich są standardowe, najczęściej stosowane i powszechnie znane. Do nich zalicza się bardzo prosty, polecany początkującym tarocistom rozkład na Trzy Karty.

20150126_121326Rozkład ten, jak sama nazwa wskazuje, opiera prognozę na trzech losowo wyciągniętych kartach. Daje on wiele możliwości ponieważ sami możemy sobie ustalić znaczenie każdego z miejsc i uzyskać niezbędne informacje. Stosując ten rozkład możemy się też przekonać, że prognoza jest bardzo dokładna.  W zależności od tego o co pytamy możemy sobie ustalić  znaczenie kart w następującej kolejności: karta 1, karta 2, karta 3.

  • 1 przeszłość, 2 teraźniejszość, 3 przyszłość;
  • 1 okoliczności zewnętrzne, 2 obecna sytuacja, 3 rezultat;
  • 1 moja osoba, 2 moja sytuacja, 3 przeszkody;
  • 1 najbliższa przyszłość, 2 niedaleka przyszłość, odległa przyszłość;
  • 1 główny problem, 2 wpływy negatywne, 3 rozwiązanie;

To tylko kilka sugestii stawiania pytań z zastosowaniem rozkładu na trzy karty. W tym rozkładzie z powodzeniem można wykorzystać same Arkana Wielkie. W rozkładach, w których używa się więcej kart zalecane jest, by korzystać zarówno z Wielkich jak i Małych Arkanów.

Jak rozkładać Arkana Wielkie?

Przykładem większego rozkładu, wykorzystującego 10 kart jest bardzo popularny Krzyż Celtycki.

20150126_121326

Co znaczą kolejne karty w rozkładzie przedstawiam w skrócie poniżej. To, na początek pracy z kartami może nam wystarczyć. Gdy dobrze poznamy ich znaczenie będziemy umieli wyciągać daleko idące wnioski i  pogłębiać interpretację.

Jak rozkładać Arkana Wielkie?

Karta numer 1 wskazuje na to, co daną osobę zajmuje w danej chwili, obrazuje główny problem, sytuację, wpływy, a także stan emocjonalny i psychiczny osoby, dla której wykonujemy prognozę.

Karta numer 2 wskazuje na to, co wpływa na pogłębienie problemu,  lub jego złagodzenie, a także osoby zaangażowane w dany problem.

Karta numer 3 mówi, dlaczego tak jest, jaki jest powód takiej sytuacji, a także nieuświadomione marzenia i pragnienia.

Kolejne znaczenia

Karta numer 4 pokazuje sprawy z przeszłości, które miały wpływ na daną sytuację, ale już się zakończyły, lub się kończą i tracą znaczenie.

Karta numer 5 to nasz cel i postawa wobec danej sytuacji, pokazuje nasze myśli i uczucia związane z problemem, to na czym się koncentrujemy i czym się martwimy.

Karta numer 6 pokazuje to, czym będziemy się zajmować w najbliższej przyszłości, to nasze obawy, ale także zbliżające się wydarzenia.

Dalsze znaczenia kart

Karta numer 7 wskazuje na naszą postawę wobec problemu, to w jaki sposób my to widzimy i co akceptujemy, a także to, co chcemy osiągnąć.

Karta numer 8 ukazuje postawę i wszystkie oczekiwania wobec nas płynące ze świata zewnętrznego.

Karta numer 9 zwraca uwagę na to, jak postąpić, co należy wiedzieć, czego unikać, co koniecznie wziąć pod uwagę.

Karta numer 10 opisuje rezultat, wynik naszej prognozy, daje odpowiedź na to, jak zakończy się określona sytuacja, jak się zachować, co zrobić, jaką przyjąć postawę.

 Te dwa podstawowe rozkłady, to tylko cześć odpowiedzi na pytanie jak rozkładać Arkana Wielkie. Podkreślić należy, że do pełni interpretacji wskazane jest korzystanie także z Małych Arkanów. Jeśli jednak nie jesteśmy na to gotowi ograniczmy się do Arkanów Wielkich. Poznajmy je dobrze, by nasze interpretacje nie wprowadzały chaosu w życie innych osób.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter