Kwadrat numerologiczny– co mówią o nas liczby?

Kwadrat numerologiczny– co mówią o nas liczby? Kwadrat numerologiczny jest doskonałym narzędziem do poznania samego siebie w oparciu o analizę liczb z daty urodzenia w kontekście ich ilości (ile dwójek, czwórek itp.) braku niektórych oraz szczególnych ich konfiguracji zwanych strzałami. Numerologia umożliwia lepsze poznanie własnych możliwości i ograniczeń. Daje nam wiedzę na temat dodatkowych predyspozycji i cech osobowości.

Pierwotna wersja kwadratu numerologicznego wywodzi się z Chin. Początki numerologii chińskiej sięgają, co najmniej 4 tysiące lat wstecz.  Wówczas to mityczny Wu z Hsia usiłował okiełznać żywioł rzeki Huang Ho. Podczas pomiarów rzeki wyłonił się żółw, od którego otrzymał wiele cennych wskazówek. Jedną z nich był kwadrat magiczny, podzielony na 9 pól z przypisanymi do nich cyframi.

4

9

2

3

5

7

8 1

6

 

Liczby ustawione zostały w ten sposób, aby zsumowane w każdą stronę dawały wynik 15. Taki kwadrat stanowi podstawę numerologii chińskiej, ale by z niego skorzystać należy zamienić europejską datę urodzenia na chińską, zgodnie z księżycowym kalendarzem Hsia. Gdy tego dokonamy dopiero wówczas możemy przeprowadzić głęboką analizę. Jednak nie będziemy przeliczać takiej daty, ponieważ zajmiemy się kwadratem numerologicznym zachodnim.

Kwadrat numerologiczny, który jest zgodny z zachodnim postrzeganiem liczb i numerologią wygląda nieco inaczej. Liczby w kwadracie układają się tak:

 

Liczby te układają się w płaszczyzny, które interpretujemy następująco:

Pierwszy rządek liczb 1-4-7 to materialny plan osobowości
Drugi rządek liczb 2-5-8 to plan emocjonalny osobowości
Trzeci rządek liczb 3-6-9 to mentalny plan osobowości
Pierwsza kolumna 1-2-3 to plan myśli
Druga kolumna 4-5-6 to plan woli
Trzecia kolumna 7-8-9 to plan akcji

Co znaczą poszczególne liczby?

Wypełniony kwadrat tworzy pewne konfiguracje liczb. Jeśli w kwadracie cyfry z daty urodzenia w pionie, poziomie lub skosie utworzą jedną linię, to mówimy o tzw. „Strzałach siły”, natomiast, jeśli w kwadracie wystąpi w jednym ciągu brak cyfr, które utworzą jedną linię mówimy o „Strzałach słabości”.

Strzały siły to nasze uzdolnienia, strzały słabości to nasze wady i ułomności, nad którymi musimy popracować.

Łącznie występuje 16 strzał. Strzałom siły i słabości poświęcę kolejny post.

Dzisiaj omówię znaczenie poszczególnych cyfr w przykładowym kwadracie numerologicznym.

Np.: dla daty urodzenia 12. 9. 1968 r. kwadrat numerologiczny wygląda tak:

 

Badana osoba nie ma strzał siły, natomiast ma strzałę słabości 3-5-7 czyli sceptycyzmu. Ma dwie jedynki i dwie dziewiątki. Po jednej 2, 6 i 8.  Natomiast brak cyfr 3, 4, 5, 7.

Dwie 1 wskazują na racjonalne podejście do życia i chłodny osąd siebie i otoczenia. Dwie dziewiątki wskazują na sprawny umysł.

Brak 3 wskazuje na skrytość i trudności z samoakceptacją, niedobór 4 na brak chęci do pracy i do działania, brak 5 wskazuje na trudności z określeniem własnych celów życiowych, brak 7 to skłonność do bałaganiarstwa, brak dyscypliny.

Osoba z przykładu jest numerologiczną  9 (1+2+9+1+9+6+8= 36= 3+6=9)

Jak widzimy oprócz wiedzy wynikającej z charakterystyki wibracji numerologicznej możemy uzupełnić obraz danej osoby o dodatkowe cechy określone liczbami z numerologii chińskiej.

Co mówią o nas te liczby? O tym następnym razem.

 

Źródło: internet

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter