Liczba imienia – numerologia

Liczba imienia – numerologia. W momencie urodzenia otrzymujemy od naszych rodziców imię, które „wyposaża” nas w określone cechy. To nasz osobisty, aktywny i duchowy potencjał. Liczba imienia określa naszą samorealizację, zachowanie, sposób bycia i stwarzania siebie.

Dlatego warto posiąść wiedzę o tym, co w nasze życie wnosi imię.

Liczba imienia zestawiona z liczbą nazwiska może nas wspomagać, ale też może nam szkodzić. Warto wówczas rozważyć dokonanie zmiany, tak by osiągnąć pożądany efekt.

Jak obliczyć Liczbę Imienia?

Liczba Imienia, to nic innego jak suma wartości wszystkich liter (samogłosek i spółgłosek).

Istnieją trzy różne systemy numerologiczne: chaldejski, pitagorejski i kabalistyczny. Najpopularniejszym jest System Pitagorasa, który poszczególnym literom alfabetu przypisuje odpowiednią liczbę od 1 – 9.

Przykład:

Do obliczeń wykorzystam system Pitagorejski i popularne imię ANNA.

Obliczenia:

Do poszczególnych liter przyporządkowujemy odpowiednie liczby z tabelki.

A(1) + N(5) + N(5) + A(1) = 1+5+5+1= 12 = 1+2 =3

Otrzymaliśmy Liczbę Imienia – 3

Ogólne znaczenie Liczb Imienia opisał w swojej książce „Numerologia – Droga Życia” Pan Henryk Rekus. Autor przypisał poszczególnym Liczbom Imienia następujące cechy:

Liczba Imienia 1

Wskazuje, że masz w sobie wewnętrzne ciepło, które przydaje ci wiele uroku, zyskuje ci przychylność ludzi i pozwala na szybkie i łatwe nawiązywanie kontaktów z otoczeniem.

Jeśli potrafisz stawiać przed sobą konkretne bliższe i dalsze cele i potrafisz być całkowicie przekonany o ich przydatności dla ciebie lub dla twojego otoczenia, już w trakcie realizacji zdobywasz więcej niż zamierzałeś.

Masz dużo pozytywnych cech jak: uczciwość, łagodność, wytrwałość, dokładność. Jeśli wystarczy ci samodyscypliny, masz szanse na bardzo udane życie. Liczne zainteresowania pozwolą ci uciekać od monotonnej prozy codzienności.

Liczba Imienia 2

Wskazuje, że jesteś spokojny, zrównoważony i łagodny. Nawet przeżywając silne emocje nie tracisz kontroli nad sobą i umiejętności trzeźwego oceniania siebie i innych. Jedynie czasami planując jakieś działanie przeceniasz swoje możliwości i swoją wytrwałość.

Jest to dla ciebie kłopotliwe, ponieważ drażnią cię wspomnienia niedokończonego dzieła.

Jesteś pełen ufności w swój wygląd, w swoja urodę i zadowolony ze swojej powierzchowności. Masz urodę spokojną, rasową i elegancką, (jeśli się nie zaniedbujesz). Mimo iż pociągają cię komfortowe warunki, potrafisz też dostosować się do innych bez zbędnego narzekania.

Liczba Imienia 3

Wskazuje, że jesteś silnej budowy, choć to tylko pozory. W rzeczywistości masz kruche zdrowie, a wygląd wymaga dbałości. Nie przesadzaj z niczym, gdyż popsujesz sobie opinię. Brak ci wytrwałości, głębi i stałości.

Rzadko angażujesz się poważniej w jakąś sprawę i bywasz w rozterce. Łatwo dajesz się kierować innym, nie wiedząc o tym.

Twoje życie w dużym stopniu zależy od ludzi, wśród których się obracasz. Potrzebujesz przyjaznej ci osoby o silnym charakterze, aby pomogła ci podejmować decyzje.

Liczba Imienia 4

Wskazuje, że masz w sobie dużo energii, jesteś szybki, ruchliwy, łatwo popadasz w zmienne nastroje. Pociąga cię cygańskie życie i przygody. Potrzebujesz przestrzeni życiowej i swobody. Nie udawaj, że jest inaczej – bądź naturalny.

Nie przesadzaj i nie folguj skłonnościom i zachciankom. Gdy korzystasz ze swojej energii, szukaj możliwości działania z rozmachem, ale bierz również pod uwagę realia.

Nie działaj na wyczucie. To zapewni ci sukces i aprobatę otoczenia. Możesz być uważany za osobę interesującą lub nieprzeciętną, i ceniony w rozmowach i dyskusjach.

 Liczba imienia – numerologia

Liczba Imienia 5

Wskazuje, że jesteś praktyczny, co odbija się na twoim wyglądzie, sposobie bycia i stylu ubierania. Wiąże się to z uczuciem pewnego chłodu, który powoduje dystans pomiędzy tobą i twoim otoczeniem.

Nie zyskujesz sobie też popularności zbytnio skupiając się na wybranych sprawach dotyczących ciebie.

Staraj się poświęcać swemu otoczeniu więcej uwagi. Pozwól się poznać od dobrej strony. Masz przecież wiele pozytywnych cech jak: dyskrecja, uczciwość, pracowitość i wytrwałość, które mogą ci przynieść szacunek i zaufanie najbliższych.

Dalsi nie mają szans na przekonanie się o twoich walorach, a szkoda, bo na kontaktach z szerszym gronem życzliwych ci ludzi zyskuje twoja osobowość.

Liczba Imienia 6

Wskazuje, że na pierwszy rzut oka masz dość przeciętną powierzchowność. Przy lepszym poznaniu zyskujesz jednak bardzo, odsłaniając wdzięk i dobroć. Kiedy masz dobry dzień, zadziwiasz wszystkich swoim efektownym wyglądem.

Twoimi dominującymi cechami są: szczerość, bezpośredniość, prawdomówność i stałość przekonań. Chętnie pomagasz innym ludziom w ich problemach nie oczekując niczego w zamian.

W chwilach odpoczynku dążysz do zajmowania się sprawami, które pozwoliłyby ci na oderwanie się od szarości dnia codziennego. Szukasz możliwości poszerzenia swoich zainteresowań i horyzontów.

Liczba Imienia 7

Wskazuje, że jesteś osobą praktyczną, w pełni wykorzystującą swoje możliwości i umiejętności. Można na tobie polegać w każdej sytuacji. Odznaczasz się dojrzałością i odpowiedzialnością. Nigdy nie składasz obietnic, jeśli nie masz pewności, że uda ci się dotrzymać słowa.

Dbasz o swój wygląd zewnętrzny i gustowne urządzenie domowych pieleszy i otoczenia.

Posiadasz wrodzone zdolności artystyczne. Dzięki sumiennemu wykonywaniu swoich obowiązków zyskasz dobra opinie w miejscu pracy i osiągniesz odpowiedzialne stanowisko. Nie dawaj się łapać na lep pochwał i ocen, gdyż obdarzony zastaniesz tylko dodatkową pracą.

Liczba Imienia 8

Wskazuje, że masz dość niepozorną urodę i skłonność do jej zaniedbywania. Dbasz głownie o rozwój intelektualny i pogłębianie swych rozlicznych zainteresowań. Jesteś zdolny i pracowity, ale masz skłonność do przeceniania swych możliwości. Bywasz nieustępliwy i despotyczny, łatwo popadasz w gniew.

Choć jesteś realistą, trzeźwo oceniającym innych, za dużo masz pobłażania dla siebie i zbyt często starasz się udowodnić ludziom, że pod wieloma względami nad nimi górujesz.

Jest to niepotrzebne i niejednokrotnie przysparza ci kłopotów spowodowanych ludzką niechęcią. Nie mając zrozumienia dla cudzych słabości, nie potrafisz okazywać życzliwości innym i nie możesz wobec tego oczekiwać sympatii otoczenia.

Liczba Imienia 9

Wskazuje, że masz atrakcyjny wygląd. Nawet, jeśli masz jakieś mankamenty wyglądu, potrafisz je zamaskować tak, że robisz wrażenie bliskie ideału. Masz dobry styl, zmysł estetyczny, poczucie humoru. Te cechy, w połączeniu z miłym sposobem bycia, serdecznością, zyskują ci popularność i pomagają we wszystkich działaniach.

Masz spore szanse, aby każde twoje zamierzenie uwieńczone zostało sukcesem.

Nie interesują cię zbytnio sprawy finansowe, lecz szeroki świat, wiedza i podróże. Gdyby twoja cierpliwość i wytrwałość były większe, i gdybyś nie zajmował się jednocześnie wieloma sprawami, byłoby to dla ciebie bardziej korzystne.” *

Jak dużo własnych cech znaleźliście w tym opisie? Zgadzacie się z nim, czy nie?

*Źródło: Henryk Rekus – Numerologia Droga Życia

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter