Liczby mistrzowskie – 11 liczbą dominującą

Liczby mistrzowskie – 11 liczbą dominującą. W numerologii spotykamy podliczby, których nie upraszczamy do zwykłych liczb. Dotyczy to liczb, których obie składowe są identyczne: 11, 22, 33, 44. Są to Liczby Mistrzowskie, które ze względu na bogactwo doświadczeń karmicznych i ziemskich oraz wewnętrzne światło i wyższą świadomość nazywane są „starymi duszami”. Jedną z takich liczb jest numerologiczna 11.

„Liczba 11 to WIZJONER, REWOLUCJONISTA, MISTRZ.

Wiąże się ona z objawieniem, inspiracją i intuicją. Symbolizuje dualizm oglądany „z góry”, zdolność zjednoczenia go dzięki wyższej wiedzy i zdolność przekazywania tej wiedzy. Umożliwia rozwój wizjonerstwa i intuicji. Nieprzepracowana redukuje się do Dwójki, dając wszystkie jej wady.”


„Liczba jedenaście to liczba inicjatywy, której brak liczbie Dwa. Posiada siłę pokonującą niezdecydowanie Dwójki, do której się redukuje. Ma znaczenie duchowe; ujawnia równowagę dobra i zła. Czasem wskazuje na nadmiar i wybryk, nieumiarkowanie i przesadę. Gdy jednak człowiek jest pod jej wpływem, może osiągnąć prawie wszystko. Posiada przy tym cechy ludzi, na których oddziałuje liczba Dwa.

Jeśli 11 dominuje

Jeśli liczba ta jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/ lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to stoisz wobec ogromnego wyzwania, jakim jest postępowanie zgodne z najbardziej wzniosłymi i surowymi zasadami etyczno-moralnymi. Musisz pamiętać, że twoje życie jest służbą dla Boga, poprzez służenie ludziom. Jesteś idealistą i marzycielem, gotowym do największych poświęceń w obronie swoich ideałów.

Możesz stać się prekursorem nowego kierunku społecznego, ideologicznego lub religijnego, lub rewolucjonistą o wzniosłych ideach. Obdarzony jesteś charyzmą i czarem, możesz przewodzić ludziom. Jeśli jesteś czystą Jedenastką (a nie Dwójką), nie pozostaniesz niezauważonym, posiadasz liczne zdolności, przenikliwy i głęboki umysł oraz dar przewidywania przyszłości, które to cechy zapewnią ci zwycięstwa i sukcesy w każdej dziedzinie. Twoja wielkość przejawi się w momencie twoich największych triumfów. Potrafił będziesz przy tym zachować skromność i umiarkowanie; nie będziesz chełpił się swym bogactwem i zaszczytami, pozostaniesz wierny swym ideałom (dążeniu do doskonałości duchowej).

Liczby mistrzowskie – 11 liczbą dominującą

Obdarzony charyzmą, możesz przewodzić ludziom. Jesteś mówcą i masz dar przekonywania ludzi. Możesz być twórcą nowych idei i kierunków społecznych lub guru. Z zamiłowaniem poświęcał się będziesz pracy na rzecz ogółu, wykorzystując swoją nieprzeciętną inteligencję i pomysłowość. Będziesz przy tym skromny i umiarkowany, nie będziesz domagał się uznania i wdzięczności.
Możesz być dobrym lekarzem, psychologiem lub wychowawcą. Masz predyspozycje do astrologii, numerologii, Tarota i innych sztuk dywinacyjnych, gdyż jesteś obdarzony intuicją i darem wglądu w kosmiczną wiedzę o Wszechświecie i człowieku. Możesz być natchnionym pisarzem, malarzem, aktorem, ponieważ natura obdarzyła cię licznymi talentami i przenikliwym umysłem.

Liczby mistrzowskie – 11 liczbą dominującą.  Twoje życie będzie bardzo aktywne, interesujące i niezwykłe. Ujawnisz wiele odwagi i energii, by sprostać misji, którą przyszło ci zrealizować na Ziemi, wyobraźni, oryginalności, wielkoduszności, bezstronności, wewnętrznej równowagi, zdolności poetyckich, wizjonerskich, humanistycznych i mistycznych. Przez całe życie będziesz zgłębiał wszelką wiedzę i odkrywał skarby egzystencji.

Czym możesz się zająć?

Możesz być świetnym naukowcem i filozofem, utalentowanym pisarzem, malarzem i aktorem; doskonałym mówcą, kaznodzieją i misjonarzem; wziętym astrologiem-numerologiem, transcendentalistą, ezoterykiem. Liczne zalety umożliwią ci osiągnięcie wzniosłych celów życiowych, zarówno materialnych i społecznych, jak i duchowych. Czekają cię liczne zaszczyty, sława i bogactwo.

Będzie to mieć dla ciebie znaczenie tylko ze względu na dobro, jakie będziesz mógł świadczyć ludziom. Istnieć będzie bowiem niebezpieczeństwo, że popadniesz w skrajności i, utraciwszy wszelkie poczucie rzeczywistości, staniesz się nieszkodliwym dziwakiem, wiecznym marzycielem, goniącym za chimerami i utopiami, niemożliwymi do zrealizowania.

Czysta jedenastka bez wad

Jeśli jednak jesteś czystą jedenastką, to nie dojdzie do tego. Nie ujawnią się ciemne strony tej wibracji i będziesz prawdziwym mistrzem. Ze spokojem, w harmonii pokonywać będziesz kolejne przeszkody, stając się wzorem dla innych. Zachowasz równowagę wewnętrzną między rzeczywistością a podświadomością. Twoją główną zaletą będzie odwaga i wytrwałość w obronie przekonań. Będziesz mógł korzystać z pomocy sił kosmicznych i podążać ścieżką ideału, intuicji, natchnienia i oryginalności. Będziesz działał w społeczności duchowej lub na rzecz obywateli. Twoim obowiązkiem będzie inicjować ludzi i dzielić się z nimi wiedzą tajemną (transcendentalną, wewnętrzną, obiektywną). Możesz mieć misję do spełnienia, którą rozpoznasz w odpowiednim czasie (we śnie lub poprzez ważne zdarzenia).

Będziesz odważny, oryginalny i silny. Ujawnisz cechy przywódcze i kierownicze. Musisz jednak umiejętnie dysponować swoimi wibracjami i wykorzystywać je praktycznie. Rozważnie musisz wykorzystywać zalety wychowawcze i umiejętność przekazywania wiedzy. Otoczony towarzyszami, prowadził będziesz życie aktywne, wypełnione wyzwaniami. Niekiedy twoje projekty będą nierealne, a oryginalność manifestować się będzie w postaci ekscentryczności. Tracić możesz wtedy poczucie rzeczywistości i buntować się przeciwko wszystkiemu. Z czasem będzie jednak coraz lepiej.

Negatywna realizacja

Przy negatywnych wibracjach możesz być zbyt napięty, nerwowy, egocentryczny, żądny władzy, posesywny. Utrudnieniem mogą być marzenia, brak gruntu pod nogami i ekscentryzm. W skrajnych przypadkach możesz być wielkim egoistą, napiętym i przesadnym.
Najważniejszą twoją lekcją jest okiełznać ego, zrezygnować z wyolbrzymionych ambicji, nauczyć się prowadzić dialog i konwersację, nie walczyć i nie manipulować ludźmi, współpracować, opanować despotyzm, nauczyć się brać i dawać, nie folgować zachciankom i nabrzmiałej wyobraźni, opanować lęki płynące z podświadomości, nie wykorzystywać swoich talentów w celach materialistycznych, używać swej inteligencji bez kompleksu wyższości i nieomylności.

Jeśli będziesz zarozumialcem, będziesz musiał zaczynać od nowa. Zagrożony będzie twój system nerwowy i psychika. Narażony będziesz na wszelkie wypadki z użyciem ognia lub/i żelaza. Problemy możesz mieć z żołądkiem (z powodu złej gospodarki energią, np. w wyniku przepracowania się). Pojawiać się mogą depresje. Musisz nauczyć się odpoczywać i odprężać.”

źródło: Henryk Rekus „Numerologia-Portret numerologiczny”

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter