Listopadowy Księżyc nów i pełnia

Listopadowy Księżyc nów i pełnia wnoszą duże zmiany w nasze życie. W 2020 roku listopadowy nów przypada w znaku Skorpiona, a pełnia w znaku Bliźniąt. Nów Księżyca był 15 listopada, natomiast pełnia przypada na 30 dzień miesiąca. 

Księżyc w  nowiu to koniec jednego cyklu i początek drugiego. Ponieważ nów sprzyja początkom i zaczynaniu wielu spraw, należy właśnie w tym czasie podejmować nowe wyzwania. 

Ze względu na to, że w tym roku przypada w znaku Skorpiona musimy wiedzieć, że kryje w sobie potrzebę zagłębiania się w siebie i w swoje uczucia. Powinniśmy więc dbać o siebie i nie być w stosunku do siebie nadmiernie wymagający i krytyczni.

Księżyc w znaku Skorpiona będzie zachęcał do podróżowania w głąb siebie i rozwiązywania problemów natury moralnej, niekoniecznie w sposób pozytywny. Skorpion bowiem sprawia, że mamy chęć zmierzenia się ze swoimi lękami i niepokojem.  

30 listopada 2020 roku Księżyc znajdzie się w pełni w znaku Bliźniąt. Będziemy dążyć do tego, żeby osiągnąć jak najwięcej, niekoniecznie jednak nam się to uda. Jednak na pewno doprowadzi do zmian, które będą miały na nas wielki wpływ. 

Przede wszystkim na wszystko co robimy popatrzymy z innej strony. Uwolnimy wówczas emocje, damy im dojść do głosu, po to, aby dokonać ważnych zmian w naszym życiu. 

Będziemy chcieli podróżować i bardziej spontanicznie podchodzić do życiowych wyzwań. Musimy jednak pamiętać o tym, żeby dbać o harmonię we wszystkim co robimy. 

Listopadowa pełnia określana jest także jako początek końca, a także jako pełnia bobra. Dlaczego początek końca? Ponieważ to ostatnia pełnia przed zimowym przesileniem. W tradycji związana jest ze stratą i śmiercią i często nazywana Księżycem Żałobnym. 

Pełnia Bobrzego Księżyca – ta nazwa wzięła się z tradycji kumulowania zapasów na zimę przez bobry i przygotowywania się do snu zimowego. W tym czasie bardzo popularne były także polowania na bobry. 

Określana  jest także jako Pełnia Szronowa. 

Co robić w czasie listopadowej  pełni Księżyca w znaku Bliźniąt?

Utrzymujmy kontakty z innymi, rozmawiajmy, piszmy do ludzi, organizujmy spotkania, głównie te online.  Ze względu na pandemię nasze kontakty z innymi uległy znacznym ograniczeniom. 

Zadbajmy o porządek w naszych rzeczach, jest to dobry moment na to, aby wyrzucić wszystkie zbędne szpargały z torebek, szuflad, szaf itd.  

Przemyślmy sobie w jakim miejscu życia i kariery się znajdujemy i postarajmy się odrzucić wszystko to, co nam nie służy. 

Zróbmy porządek w naszych emocjach, jeśli mamy potrzebę opłakania czegoś, to zróbmy to.  Odpuśćmy wszystko to, co nas męczy i nie daje spokoju. 

Poprzez medytację starajmy się oczyścić swój umysł z negatywnych emocji i stresu.  Uwolnijmy się od osób, które nam dokładają zmartwień i problemów. Jasno postawmy granice. 

Po szóste korzystajmy z dobrodziejstwa jakie w nasze życie wnoszą afirmacje i szczególnie podczas pełni ich używajmy. 

Źródło: Internet, własne, 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter