Miłość, seks, erotyka w kartach Tarota

Relacje intymne w związku są niezwykle istotne, dlatego gdy chcemy wejść w stały związek lub tylko przeżyć przygodę, bo jeszcze nie wiemy, czy to jest właściwa dla nas osoba (nie ma tej przysłowiowej chemii), warto zapytać, co o Nim/o Niej mówią na ten temat karty.

czytaj dalej

7 sposobów oczyszczania kart tarota

7 sposobów oczyszczania kart tarota – dlaczego powinniśmy oczyszczać, a także czyścić karty? W jednym z moich pierwszych wpisów na blogu „10 zasad pracy z kartami tarota ” wspomniałam o konieczności błogosławienia i oczyszczania kart tarota. Kiedy zaczynamy pracę z kartami powinniśmy koniecznie je oczyścić ponieważ naładowane są one inną niż nasza energia.

czytaj dalej

Top 12 najważniejszych cech dobrej wróżki

Top 12 najważniejszych cech dobrej wróżki. Na pewno niejednokrotnie zadawaliście sobie pytanie, jaka powinna być dobra wróżka? Jakimi cechami i przymiotami powinna się charakteryzować? Ja także długo na ten temat myślałam i owocem tych przemyśleń jest poniższa lista najważniejszych według mnie cech. Zebrałam je w 12 punktach.

czytaj dalej

Legenda o 12 chińskich znakach zodiaku

Zodiak chiński składa się z 12 znaków podobnie jak zodiak zachodni, ale w chińskim zodiaku co roku włada inne zwierzę. Obieg Zodiaku trwa 12 lat, a Nowy Rok jest świętem ruchomym i przypada przeważnie w lutym. Pełny cykl chińskiego kalendarza trwa 60 lat. Obrazek poniżej przedstawia chiński zodiak i lata urodzenia, którym patronują poszczególne znaki.

czytaj dalej

Bajka o 12 znakach Zodiaku

Za 7 górami, za 7 rzekami pewnego ranka Bóg stanął przed swoimi 12 dziećmi, którym przekazał zalążek ludzkiego życia. Każde dziecko kolejno stawało przed nim, aby przyjąć w pokorze jego dar i wysłuchać słów misji, z jaką miało udać się w świat ludzki na Ziemię.

czytaj dalej

Małe Arkana

Małe Arkana zostały dołączone do Wielkich prawdopodobnie w XIV lub XV wieku. Początkowo były używane do wróżenia i do gry, ze względu na to, że są opatrzone numerami i podzielone na cztery kolory, tak jak talia kart do gry. Są to Buławy, Denary, Miecze i Puchary, które odpowiadają kolejno czterem żywiołom astrologicznym takim jak: Ogień, Ziemia, Powietrze i Woda.

czytaj dalej

Struktura Tarota

Talia tarota składa się z 78 kart. Struktura tarota to Wielkie Arkana, w skład których wchodzi 22 karty zwane atutami oraz Małe Arkana zawierające 16 figur oraz 40 kart oznaczonych numerami. Karty Wielkich Arkanów uważa się za najważniejsze, odzwierciadlają one bowiem duchową podróż człowieka, od urodzenia do osiągnięcia pełni człowieczeństwa. Dwadzieścia dwa atuty Wielkich Arkanów przedstawiają ścieżkę duchowego oświecenia, wykorzystując w tym celu archetypowe symbole, które odzwierciedlają nasze wewnętrzne i zewnętrzne doświadczenia.

czytaj dalej

Samodzielne poznawanie Tarota

Samodzielne poznawanie Tarota. Tarot to potężne narzędzie i należy się nim posługiwać ostrożnie. Samodzielna nauka tarota to między innymi poznawanie znaczenia poszczególnych kart i ich interpretacja. Znaczący wpływ na użyteczność odczytywanego znaczenia ma nasze nastawienie do wiedzy zawartej w tarocie i od tego, o co i jak pytamy. Jeśli pytamy o proste sprawy codzienne – egzaminy, szkołę, pracę, finanse, często wystarcza krótkie spojrzenie na karty i mamy odpowiedź. Inaczej jest w przypadku skomplikowanych sytuacji życiowych.

czytaj dalej

10 zasad pracy z kartami tarota

10 zasad pracy z kartami tarota, które tutaj zamieszczam kieruję do wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tarotem. Każdy doświadczony tarocista ma swoje wypracowane przez lata zasady,które stosuje z powodzeniem. Warto zatem, zwłaszcza na początku, sięgnąć do tych zasad, a następnie dołączyć swoje, przez siebie sprawdzone i wypraktykowane. Od czego zatem zacząć?

czytaj dalej

O mnie

Jestem kreatywną Polką 50+, która ciągle poszerza swoje zainteresowania i uczy się nowych rzeczy. Numerologiczną 33, tzw. Liczbą Mistrzowską, z wykształcenia pedagogiem, z potrzeby duszy i serca humanistką, kochającą ludzi i zwierzęta, szczęśliwą żoną, mamą i babcią!

Najnowsze wpisy

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Mój biznes
  • Twitter