Pełnia Zimnego Księżyca 2021

Pełnia Zimnego Księżyca 2021 znana jest też pod nazwą Pełnia  Księżyca Długich Nocy lub Dębowa Pełnia. W  2021 będziemy mogli ją zaobserwować w pełnej okazałości 19 grudnia około godziny 05:37.

Przy dobrej pogodzie nie będzie nam potrzebny specjalistyczny sprzęt, Księżyc będzie widoczny gołym okiem, z każdego miejsca w Polsce. 

Nazwa tego zjawiska wiąże się ściśle z rytmem przyrody, która towarzyszy nam w grudniu. Nasi przodkowie uważali, że ta pełnia księżyca ma szczególną, magiczną moc i wpływa na nasze samopoczucie, nastrój i zachowanie. 

Jest to ostatnia pełnia księżyca w 2021 roku, a towarzyszy jej energia Jowisza i Bliźniąt. Aktywny Jowisz i kreatywne Bliźnięta pokażą nam świat z szerszej perspektywy i pomogą dostrzec znacznie więcej niż normalnie.

Będziemy szukać równowagi, współczucia, określać nowe granice wolności osobistej, skupimy się na własnych emocjach oraz emocjach innych. 

Możemy odczuwać zmęczenie, rozdrażnienie i bezsenność. Nasze odczucia potęgują długie, ciemne i chłodne noce, jakie towarzyszą nam od poprzedniej listopadowej Pełni  Bobrzego Księżyca

Kto najbardziej odczuje wpływ Zimnego Księżyca?

Szczególny wpływ będzie miał Zimny Księżyc na takie znaki zodiaku jak: Panna, Strzelec, Wodnik, Ryby i Bliźnięta. Dla Panny i Ryb może to być trudny czas w kontaktach z domownikami.

Strzelec, Wodnik i Bliźnięta mogą stracić grunt pod nogami i konieczne będzie ustalenie nowych granic osobistych. 

Będzie to czas intensywnych rozmów, nowych wiadomości i wszelkiej komunikacji zarówno pisanej, jak i mówionej, to czas działania. Będziemy słuchać innych, ale też komunikować własne potrzeby. Otworzymy się na nowe możliwości i dostrzeżemy nowe rozwiązania. 

Ważne będą dla nas relacje, ale także pieniądze i rzeczy materialne, gdyż w tym dniu pełni swój wpływ na nas będzie miała planeta Wenus, która wkroczy w retrogradację, czyli swój wsteczny bieg. 

Źródło: Internet

 

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter