Piątka liczbą dominującą w portrecie numerologicznym

Piątka liczbą dominującą w portrecie numerologicznym. Drogie numerologiczne „Piątki”! Dzisiaj coś o was i dla was. Warto poczytać jak postrzegani jesteście przez numerologów. Można się wiele o sobie dowiedzieć i nauczyć, a przy okazji zrozumieć siebie, a może swojego Partnera lub Partnerkę życiową. Zapraszam do lektury tekstu z książki „Numerologia – Portret Numerologiczny” autorstwa Henryka Rekusa, której obszerne fragmenty tu zamieszczam.

„Liczba 5 to WĘDROWIEC, PISARZ, BADACZ (ZGŁĘBIAJĄCY), KOLEKCJONER DOŚWIADCZEŃ, OBSERWATOR.

Jej słowami – kluczami są: siła życia, doświadczenie, zmiana, wolność, miłość, seks.”

„Piątka przypisywana jest wodzom i przywódcom z powołania. Symbolizuje władzę, dostojeństwo, króla, trwanie, potęgę, majestat, charyzmę, posłuch wśród innych, zdolność wpływania na ludzi, zapalania ich do swoich idei, zmiany, poszukiwania, wolność i doświadczenie. Rządzi świadomym używaniem woli, inteligencją, błyskotliwością i erudycją. Mówi o szczególnych darach losu, o talentach i zdolnościach człowieka. Jest pełnią człowieczeństwa, zdolnością do jednoznacznych decyzji i ponoszenia ich konsekwencji.

Piątka liczbą dominującą

Manifestując się pozytywnie daje siłę woli i charakteru, bystrość, komunikatywność, charyzmę, wielkoduszność, szlachetność, dobre serce, rycerskość. Manifestując się negatywnie daje wygórowane ambicje, lenistwo, niekompetencję, ograniczoność, egotyzm, żądzę władzy i panowania. W tabeli przeciwieństw przypisuje się jej awanturniczość, nerwowość, wszech stronność, niepewność, seksualizm.
Niespokojny, niejednolity, niesolidny charakter Piątki wynika z jej środkowego położenia, między liczbami od 1 do 9, tak, że „zwraca się w obydwie strony”.

Piątka liczbą dominującą w portrecie numerologicznym. „Władcą Piątki jest Merkury, opiekujący się ludźmi urodzonymi 5, 14 i 23 dnia każdego miesiąca oraz tymi, których Liczba Drogi Życia lub Imienna wynosi Pięć. Najwyraźniej jest widoczny w Liczbie Duchowej.”

….
„Mając naturę duchowo-materialistyczną, racjonalną, analityczną i krytyczną, są inteligentni i praktyczni. Lubią nowatorskie idee i krótkie podróże. Rozważają wszystkie „za” i „przeciw” każdej sprawy. Są ludźmi wykształconymi i uczonymi, którym sprawia przyjemność towarzystwo ludzi im podobnych. Wszystkiego im za mało; nie umieją spocząć i powiedzieć: „dość”. Pędzą życię bogate w zdarzenia i pełne przygód. Są zwykle wędrowcami, lecz trudno im jest znaleźć cel i osiągnąć szczęście. Lubią, gdy coś się dzieje i mocne wrażenia, ocieranie się o niebezpieczeństwo. Nie gardzą też hazardem i ryzykiem. Są zmienni i porywczy, żyją pełnią życia

Piątka liczbą dominującą

Piątka liczbą dominującą w portrecie numerologicznym. Jeśli Piątka jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to jesteś wędrowcem, poszukującym sensu życia, zrozumienia świata i samego siebie. Twoje bujne życie jest niespokojne, pełne niespodziewanych spotkań i niezwykłych wydarzeń. Poprzez przygodę, która ci towarzyszy, próbujesz znaleźć drogę do własnego wnętrza. Jest to pozytywna, otwierająca umysł aktywność, która pozwala ci lepiej zrozumieć ludzi i ich problemy.

Lubisz wszelkie podróże i czujesz się wszędzie tak jak w domu. Łatwo uczysz się obcych języków; jesteś wszechstronny, pełen życia, otwarty na nowe idee, zmysłowy, żądny przyjemności, bystry, dowcipny, szybki, pełen entuzjazmu, energii i pogody ducha. Kochasz wszelkie nowości i to, co „niezwykłe”; cierpisz z powodu rutyny. Twoje życie jest pełne niezwykłych przygód. Pragniesz życia świadomego i rozkosznego, i lubisz je. Zmiany, które ci towarzyszą, harmonizują z twoją naturą. Cechuje cię aktywność i chętnie stajesz się ośrodkiem zainteresowania w grupie.

Piątka liczbą dominującą

Najczęściej podróżujesz w nieznany wymiar, choć zwiedzanie materialnego świata też cię interesuje. Żyjesz bowiem w dwóch światach: w świecie materialnym i w świecie duchowym. Jeden z nich dominuje.
Wolność jest twoim prawem i celem. Nie pozwalasz jej nikomu naruszać. Równocześnie szukasz odpowiedzi na pytanie, gdzie kończy się wolność innych.

Jesteś ekspansywny i dumny; towarzyszą ci doświadczenia. Cechuje cię niespożyta energia i impulsywna niecierpliwość. Lubisz dobrą zabawę i słowną szermierkę. Będąc elokwentny i błyskotliwy, jesteś doskonałym retorykiem i na wszystko masz gotową odpowiedź i odpowiedni argument. Kochasz życie i jego atrakcje. Pociąga cię piękno świata. Dobry humor i pogoda ducha rzadko cię opuszczają.

Twoją lekcją jest zrozumienie, że wszystko, co najważniejsze, znajduje się w tobie i nie ma potrzeby szukać uznania w oczach innych ludzi. Chełpliwość, szukanie potwierdzenia własnej atrakcyjności, nadużycia seksualne lub oziębłość są, więc zbędne.
Bywasz czasem pasywny, gdy ktoś oczekuje rady. Twoje poszukiwania szczęścia są pasmem pogody ducha, radości i dobrego humoru, który szybko odzyskujesz po kryzysie. Masz też poważne chwile, gdyż jesteś człowiekiem uduchowionym i inteligentnym (mistrzem słowa).”

Piątka liczbą dominującą

Piątka liczbą dominującą w portrecie numerologicznym. „Możesz osiągać szczyty w każdym zawodzie tak długo, jak długo twoja praca będzie związana z językiem (bogate słownictwo, retoryka). Bez kłopotu możesz zostać duszpasterzem, nauczycielem, śpiewakiem lub pisarzem. Wszechstronne, nieprawdopodobne wręcz uzdolnienia w dziedzinie mowy mogą napotykać na trudności w tematach, w których nie masz rozpoznania. Rzucać możesz wtedy kąśliwe uwagi mniej zdolnym niż ty. W naturze masz skłonność do niekonsekwencji. Dzięki wskazówkom potrafisz rozwijać się duchowo i intelektualnie.

Cechuje cię oryginalność i niecierpliwość zarazem, zarówno w myśleniu, jak i działaniu. Zawsze gotowy jesteś poznać i doświadczyć wszystkiego, co nowe, niezwykłe czy nowoczesne. Pociąga cię wolność, wielość i zmiana. Nie szukasz schronienia w przeszłości; żyjesz teraźniejszością i nieustannie kroczysz naprzód ze wzrokiem utkwionym w przyszłość, żądny przygód i nowych wrażeń. Posiadasz niezwykłą zdolność przyswajania nowych informacji; chwytasz w lot sedno sprawy i niuanse tematu. Jesteś przy tym ciekawy, a twoja uwaga skierowana jest na wiele spraw jednocześnie, (co powoduje czasem „słomiany zapał”). Powinieneś uczyć się koncentracji i wykorzystywać swe liczne, wspaniale zalety. Jeśli uda ci się to osiągnąć – nie będzie celu, którego nie będziesz mógł osiągnąć. W przeciwnym razie możesz ponieść klęskę.

Piątka liczbą dominującą

Szybko reagujesz na bodźce zewnętrzne. Śpiesząc się, chcesz być tam, gdzie się coś dzieje; we wszystkim uczestniczyć, wszystkiego doświadczyć. Bezpośredni, spontaniczny, żywotny, romantyczny, zachęcasz innych do działania. Sprawiasz wrażenie człowieka pewnego siebie i błyskotliwego. Za tą fasadą kryje się jednak czasem nieśmiałość. Jesteś pełen entuzjazmu i uwielbiasz życie, ruch, przygody i wolność. Każdy swój nowy dzień traktujesz jak wyzwanie i przygodę, którą trzeba przeżyć do końca, niczego nie planując i niczego nie przewidując. Z radością podejmujesz każde ryzyko.
Możesz być nadwrażliwy. Twoje reakcje trudno przewidzieć. Potrafisz przejść od największej euforii do najczarniejszej rozpaczy bez żadnego racjonalnego powodu, zrozumiałego dla otoczenia. Wszystko odczuwasz intensywnie, jesteś w stanie chwycić i smakować wszelkie odcienie rzeczywistości, niedostrzegalne dla osób o innych wibracjach. Posiadasz duszę tułacza („posłańca bogów”), o wielkiej niezależności. Buntujesz się przeciw wszelkim więzom, by być zawsze wolnym i iść tam, gdzie prowadzi cię twoja cygańska natura. Niedoceniany, szybko zrywasz krępujące cię więzy. Nie ma bowiem kajdan, którymi by można było ograniczyć twoją wolność.

Piątka liczbą dominującą w portrecie numerologicznym

Lubisz nagłe podróże i zmiany otoczenia, zwiedzanie i penetrowanie świata. Decyzje podejmujesz nagle, pod wpływem impulsu. Umysł masz chłonny, silny, dynamiczny, twórczy. Rozkwitasz tam, gdzie jest inteligencja i ruch. Możesz mieć światłą „świtę” wiernych wielbicieli podziwiających twój geniusz i talenty. Niełatwo jest jednak z tobą żyć. Masz wielkie wymagania i zmienne nastroje. Sprowokowany stajesz się agresywny i zgryźliwy. Masz jednak szlachetną naturę i nie zachowujesz żalu. Twoje wyskoki szkodzą bardziej tobie niż tym, których obrażasz.

Jesteś czuły i piękny, mądry i wspaniały. Pragniesz rozwijać się duchowo, choć na ogół nie poświęcasz się niczemu do końca. Starasz się zrozumieć i uczestniczyć we wszystkim, co cię otacza, jednak nie angażując się emocjonalnie, zarówno, jeśli chodzi o ludzi, jak i o sprawy. Jesteś zimny i obojętny; nie chcesz by emocje przesłoniły ci zdolność racjonalnego myślenia.
Nie masz w sobie mściwości, złości i pamiętliwości. Do późnej starości zachowasz czysty, promienny umysł dziecka, mimo iż nabyte doświadczenia nauczą cię sprawiać wrażenie osoby światowej, rozsądnej i doświadczonej.
Jesteś przyjazny ludziom, grzeczny, sympatyczny, z łatwością przystosowujesz się do otoczenia. Tam gdzie się pojawiasz, pojawia się ruch, aktywność i podniecenie i zaczynają się dziać ciekawe rzeczy. Jesteś „solą tej Ziemi”; posiadasz nieodparty urok i ciepło (magnetyzm, który czyni cię niezwykle atrakcyjnym, zwłaszcza wobec płci przeciwnej). Jeśli masz poczucie samorealizacji, będziesz uszczęśliwiony. Nikt nie oprze się twojej radości, entuzjazmowi i chęci działania. Będziesz miał przy tym wspaniałe poczucie humoru.

Piątka liczbą dominującą

Wiódł będziesz życie aktywne i bardziej ciekawe i zajmujące niż inni. Jeśli jednak nie wykorzystasz swojej wielkiej energii lub poddasz się pasywności, staniesz się istotą niezadowoloną i agresywną. Twoja natura nie znosi monotonii rutyny. Wyzwalać może w tobie destruktywne siły. Jeśli zabraknie ci emocji i przeżyć, staniesz się najnieszczęśliwszym człowiekiem.

Jeśli będziesz czuł się skrępowany nadmiarem obowiązków i nakazami, przeistoczysz się w nieśmiałego, ponurego i mrukliwego samotnika. Nigdy nie zgodzisz się z szarą egzystencją i będziesz sądził, że życie cię oszukało, bowiem zasługujesz na coś lepszego. Jeśli nie będziesz mógł panować nad swoimi impulsami i nie wykorzystasz swoich talentów, skończysz jako osoba rozgoryczona i przegrana. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniej dla siebie drogi, staniesz się osobą niepohamowaną, gwałtowną, działającą w sposób destrukcyjny.

Będziesz krytykował wszystko i wszystkich, nie przyznając się do własnych błędów i nie umiejąc wykorzystywać swoich życiowych doświadczeń, które mogłyby przyczynić się do twojego duchowego rozwoju i osiągnięcia emocjonalnej dojrzałości. Swych talentów możesz używać do oszukiwania i wykorzystywania innych. W ostateczności możesz stać się ofiarą rozwiązłości i buntu.

Piątka liczbą dominującą

Za wszelką cenę powinieneś nauczyć się relaksacji, koncentracji i wytrwałości. Nie powinieneś żyć chwilą, poświęcając wszystko dla przygody i wolności. W przeciwnym razie będziesz jak biblijny talent, który, zmarnowany, nie przynosi korzyści nikomu, zwłaszcza samemu sobie.

Cechy, które posiadasz (wszechstronne uzdolnienia, wielka inteligencja, talent, energia i bogata osobowość) sprzyjają osiągnięciu sukcesu i wysokiej pozycji społecznej. Sukces nie oznacza jednak dla ciebie władzy czy pieniędzy, lecz życie pełną piersią i nieustanne poszukiwanie nowych wyzwań, by uniknąć nudy lub samorealizacji. Żyjąc w ten sposób niełatwo jest osiągnąć zamierzone cele.

Jak zdobyć sukces, gdy neguje się uznane normy postępowania? Zdobędziesz go tylko wtedy, gdy twoja praca pozwoli ci na barwne, pełne emocji życic i nieliczenie się z normami społecznymi. Niewiele jest takich zajęć, ale są. Powinieneś ograniczyć przesadę, szukać piękna i złotego środka, opanować wrodzoną niecierpliwość i poświęcać swą energię i zdolności na wytrwałą pracę w dziedzinie, którą zsyła ci Los.

Piątka liczbą dominującą

Najwłaściwsze są dla ciebie te zajęcia, które pozwalają na zmiany, ruch i wymagają bystrego umysłu, wyobraźni, inicjatywy, znajomości natury ludzkiej, refleksu, oryginalności, aktywności, twórczego podejścia do życia, żyłki handlowej i umiejętności wpływania na otoczenie. Rutyna i brak silnych bodźców mogą być dla ciebie przyczyną porażki. Powinieneś poszukiwać swojego zawodu, wymagającego otwartego, nowoczesnego i postępowego myślenia oraz pamiętać o wytrwałości.

Ze względu na wielką odwagę, graniczącą z heroizmem, zuchwałość, niespokojność i ryzykanctwo sprawdzisz się jako żeglarz, geograf, podróżnik, sportowiec, pilot, oblatywacz samolotów, nauczyciel wychowania fizycznego, reporter, producent filmowy lub teatralny, pisarz, tancerz, muzyk, kompozytor, dziennikarz, powieściopisarz (literatura przygodowa lub science – fiction), fotograf i „public relations”. Wyróżnisz się, jako makler giełdowy, sprzedawca, komiwojażer, wynalazca, naukowiec, innowator poszukujący nowych metod pracy.

Powinieneś omijać biura i urzędy, za wyjątkiem biur podróży i agencji reklamowej. Możesz wybić się, jako adwokat, detektyw, agent tajnej służby, polityk, urzędnik państwowy zajmujący eksponowane stanowisko, przewodnik, kierowca. Dobry jest dla ciebie show business, przemysł motoryzacyjny i górnictwo. Jeśli zapanujesz nad swoim temperamentem, nie będzie dla ciebie rzeczy niemożliwych do osiągnięcia. Niemożność wykonywania odpowiedniego zawodu zrekompensujesz sobie hobby.

Piątka liczbą dominującą

Jako szef jesteś zaskakujący: błyskotliwy, ujmujący i tolerancyjny, a czasami, pod wpływem problemów – arbitralny i choleryczny.
Nie przeceniasz pieniędzy. Cenisz ich wartość i korzystasz z ułatwień, jakich dostarczają, lecz nie stanowią one dla ciebie celu. W ciągu jednej chwili możesz stracić całą fortunę, stawiając wszystko na jedną kartę i z bogacza stać się nędzarzem, przy czym obie te sytuacje przyjmiesz z jednakową obojętnością i stoicyzmem. Bardziej od straty pieniędzy boli cię utrata wolności działania. Wolisz życie niepewne i pełne ryzyka od uległości konwenansom i obowiązkom, które w zamian niosą bogactwo.

Zdobycie majątku nie jest jednak dla ciebie trudne. Trudniej jest ci go zachować, gdyż jesteś człowiekiem hojnym i lekkomyślnym (gotów jesteś oddać „ostatnią koszulę” potrzebującemu). Nie martwi cię stabilizacja życiowa. Najlepiej zrobisz, jeśli piecze nad swoim majątkiem powierzysz komuś rozsądnemu.

Masz wiele kontaktów towarzyskich i uczuciowych: jesteś człowiekiem pogodnym, sympatycznym i pełnym życia. Niewielu masz jednak przyjaciół. Jesteś zbyt zagoniony, by poświęcać im dostateczną uwagę i zgłębiać ich problemy. Jeśli nie pokonasz tej wady, zapłacisz za to samotnością.

Piątka liczbą dominującą

Twój czar jest nie do odparcia. Masz moc przyciągania i zniewalania płci przeciwnej, choć nie zawsze zdajesz sobie z tego sprawę. Przeszkadza ci w tym nieśmiałość, fobie i kompleksy, które utrudniają ci wyrażanie uczuć. Będąc nie poprawnym idealistycznym romantykiem marzysz o cudownych przygodach miłosnych. Jeśli zwalczysz nieśmiałość i skromność, twoje marzenia mogą się spełnić. Magnetyzm i bogata, nieprzeciętna osobowość, mogą utrudniać ci wybór właściwej partnerki. Bądź ostrożny.

Szczęśliwy i owocny związek stworzysz z inną „Piątką”. Związek ten będzie burzliwy, szalony, lecz szczęśliwy. Odpowiednia będzie także „Trójka”. „Dwójkom” i „Szóstkom” spodobasz się, ale trudno im będzie dotrzymać ci kroku i pogodzić się z twoją ogromną witalnością i ruchliwością. Z „Dziewiątką” i „Jedynką” trudno ci będzie się zrozumieć.
Jako rodzic będziesz ustępliwy i niezbyt wymagający. Pragnął będziesz, by twój związek z dziećmi oparty był na przyjaźni i partnerstwie.
Źródło: Henryk Rekus – „Numerologia -Portret Numerologiczny” – str.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter