Rozkład pięciokartowy i jego interpretacja. Niedawno spotkałam się ze znajomą, która opowiedziała mi o swoich rozterkach wobec córki, która po zdaniu matury nie wiedziała, co zrobić dalej, jakie decyzje, co do dalszego kształcenia ma podjąć. Czy spróbować poszukać stałej pracy, czy iść na studia, czy po prostu odpocząć od wszystkiego, dać sobie czas na poważne decyzje. Generalnie sytuacja życiowa tej rodziny nie była najlepsza, dlatego dziewczyna często podejmowała się obowiązków, które dawały jej szanse na zdobycie kilku złotych na własne potrzeby. Nie mogła liczyć na zbyt długie finansowanie przez rodziców.
Zapytałyśmy karty o radę w tej sprawie.
Ponieważ potrzebowałyśmy praktycznej rady wykorzystałam tutaj rozkład pięciokartowy.

Rozkład

W tym rozkładzie znaczenie poszczególnych pozycji kart wygląda następująco:
1. To, co było, minione wpływy.
2. To, co jest obecnie, teraźniejszość.
3. To, co jest ukryte, nieznane wpływy.
4. Rada.
5. To, co się zdarzy, jeśli postąpimy tak, jak radzą karty.
Oto odpowiedź kart:

20151206_131245

Jako karta 1, czyli to, co było pojawiła się Dziesiątka Buław, która mówi, że dziewczyna czuje się wyeksploatowana, przepracowana, zmęczona obowiązkami szkolnymi i pracą dorywczą. Nie ma czasu na przyjemności.
Jako karta 2, czyli to, co teraz, pojawiła się karta As Buław, czyli chęć podjęcia się nowych innych od dotychczasowych obowiązków, które dałyby satysfakcję w przyszłości. Karta daje szansę na spełnienie się tych oczekiwań.
Jako karta 3, czyli to, co ukryte, pojawiła się Ósemka Monet, która wskazuje na to, że dziewczyna cieszy się z każdego zarobionego grosza, ale też marzy o tym, by mieć dużo więcej. Chce zdobywać doświadczenie w prawdziwej pracy.
Jako karta 4, czyli rada, pojawiła się karta Głupca. Karta ta rodzi, żeby podążać za tym, co dla nas istotne, realizować marzenia, co w przypadku dziewczyny przekłada się na korzystanie z uroków, jakie niesie młodość, a obowiązki przyjdą w stosownym czasie.
Jako karta 5, czyli wynik, pojawiła się karta Słońce, która pokazuje, że wszystko będzie dobrze. Nawet, jeśli teraz zrezygnuje ze studiów i postanowi odpocząć, to i tak jej się powiedzie w życiowych planach. Na pewno każda jej decyzja będzie dla niej korzystna.

Jaki rzeczywiście był rezultat?

Po kilku miesiącach moja znajoma poinformowała mnie, że córka poszła jednak na studia. Przepracowała prawie cztery wakacyjne miesiące, zaoszczędziła troszkę pieniędzy i teraz poświęciła się nauce i życiu towarzyskiemu. Cieszy się z faktu, iż ma więcej wolnego czasu i dobrze z niego korzysta.
To oczywiście krótka interpretacja sytuacji życiowej i próba uzyskania rady kart w danej sytuacji. Oczywiście każdy może mieć tu nieco odmienne spojrzenie na to, co mówią karty gdyż najczęściej przy interpretacji kart kieruje się intuicją. Niemniej ten rozkład pięciokartowy i jego interpretacja wynika z ich podstawowego znaczenia i na pewno pozwala uzyskać stosowną radę.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter