Dlaczego już nie stawiam kart Tarota?

Decyzję o tym, że rozstaję się z Tarotem podjęłam właściwie z dnia na dzień.
Nie zrezygnowałam ze stawiania kart, bo uważam je za coś złego i nagle doznałam olśnienia, że postępuję niewłaściwie.
Impulsem do tej decyzji stało się moje prywatne marzenie, które poprzez wyrzeczenie się pracy z kartami, spełniło się.
To był trochę taki handel „coś, za coś”, ale to Coś, które otrzymałam, jest dla mnie największym Skarbem i za nic w świecie nie chcę Go stracić.

czytaj dalej

Karty zdrady – Tarot Arkana Małe

Karty zdrady – Tarot Arkana Małe. Temat zdrady pojawia się bardzo często i jest jednym z najczęściej ( niestety) zadawanym pytaniem kartom Tarota. Nie zawsze można uzyskać od kart jednoznaczną odpowiedź gdyż wszystko zależy od tego jak zadamy pytanie. Dlatego zanim to zrobimy warto się dobrze zastanowić, o co chcemy zapytać. Znaczenie kart również może być różne, w zależności od tego jak zadamy pytanie oraz od tego, na którym miejscu znajduje się dana karta.

czytaj dalej

Z czego wynika zła sława Tarota?

Z czego wynika zła sława Tarota? „Wyobraź sobie, że idziesz ciemnymi korytarzami. W ręku trzymasz kartkę z adresem, który zdobyłaś od swojej najbliższej przyjaciółki. Wchodzisz przez wskazane drzwi. Za ciemną kotarą czeka na ciebie ONA. Czarny kot na kolanach, szklana kula na stole i karty, które zaraz odkryją twoją przyszłość.”
Tak ciekawie zaczynający się artykuł znalazłam na tej stronie: http://magia.onet.pl/artykuly/tarot,601/zla-slawa-tarota,58584.html

czytaj dalej

5 popularnych przesądów dotyczących stawiania Tarota

5 popularnych przesądów dotyczących stawiania Tarota. Przeglądałam ostatnio strony internetowe i na forach poruszających tematykę Tarota znalazłam kilka popularnych przesądów związanych ze stawianiem tych kart. O tym jak pracować z kartami, jakie stosować zasady, czego przestrzegać pisałam w darmowym poradniku „Samodzielna nauka Tarota – poradnik dla początkujących”, który można pobrać tutaj. Dzisiaj skupiłam się na zagadnieniach, które wydały mi się dość istotne.

czytaj dalej

Sukces Nike – jesteś gotowa na zwycięstwo?

Sukces Nike – jesteś gotowa na zwycięstwo? Czasem zadajemy sobie pytanie, czy mamy szansę na odniesienie sukcesu? Może warto postawić karty Tarota wykorzystując do tego rozkład Sukces Nike i uzyskać odpowiedź na to pytanie. Rozkład ten zaczerpnęłam z książki Sashy Graham „365 rozkładów Tarota” wydawnictwa illuminatio.

czytaj dalej

Nowy związek – czy poznam kogoś fajnego?

Nowy związek – czy poznam kogoś fajnego? Przedstawiam dzisiaj 3 proste i skuteczne rozkłady, dzięki którym można uzyskać odpowiedź na pytanie czy w naszym życiu pojawi się ktoś odpowiedni, z kim będzie można budować związek oparty na wzajemnym zainteresowaniu i uczuciach. Rozkłady te zaczerpnęłam z książki Pani Alicji Chrzanowskiej „Tarot a miłość”.

czytaj dalej

Rozwój firmy – co na to Tarot?

Rozwój firmy – co na to Tarot? Każdy, kto ma własna firmę na pewno zadaje sobie pytanie czy podejmowane przez niego działania zmierzające do zapewnienia firmie rozwoju przyniosą oczekiwane rezultaty. Warto skorzystać z rozkładu Tarota, który bardzo ładnie pokaże, w jakim kierunku nasza firma zmierza.

Rozkład ten i jego opis zaczerpnęłam z polecanej już wcześniej książki autorstwa Sashy Graham, wydanej przez wydawnictwo illuminatio.
Już wkrótce, bo 21 sierpnia przypada starożytne rzymskie święto Consualia, obchodzone na cześć Consusa, boga żniw i ziaren.

czytaj dalej

365 rozkładów Tarota

365 rozkładów Tarota. Wszystkich zaczynających pracę z kartami tarota zachęcam do zapoznania się z tą bardzo ciekawą pozycją książkową, a właściwie podręcznikiem do codziennej praktyki, autorstwa Sashy Graham wydanej przez Illuminatio.

Oto kilka informacji o autorce, które zamieszczono na okładce jej książki: „Sasha Graham – po zdobyciu tytułu magistra z dziedziny literatury i religii w hunter College – rozpoczęła swoją przygodę z tarotem. Już podczas nauki w Tarot School otworzyła prywatna praktykę Tarota. Autorka szybko stałą się popularna w świecie mediów i wśród cele brytów, a jej książki były recenzowane m.in. w „The Wall Street Journal” i „The Daily News”.

czytaj dalej

Czy on mnie kocha – rozkład partnerski

Czy on mnie kocha – rozkład partnerski. Takie pytanie nurtuje nas dość często i to niezależnie od wieku i stażu związku. Być może dopiero poznaliśmy kogoś i chcemy wiedzieć czy jest nami zainteresowany/a, może coś się w związku zmieniło i mamy wątpliwości, a może tylko potrzebujemy potwierdzenia uczuć, jakie żywi do nas partner.

Bez względu na to, co nami kieruje bardzo często zadajemy takie pytanie tarocistom. Możemy spróbować uzyskać odpowiedź wyciągając jedną kartę z talii. Może być ona dla nas wskazówką, ale pełniejszą odpowiedź uzyskamy stosując poświęcone temu rozkłady.

czytaj dalej

Rozkłady Tarota – jakie karty mówią o zdradzie?

Rozkłady Tarota – on mnie zdradził? Czasem w naszym życiu pojawiają się wątpliwości, co do wierności naszego życiowego partnera. Chcemy koniecznie dowiedzieć się czy faktycznie doszło do zdrady, czy może jest ona tylko wytworem naszego umysłu. Zanim jednak poprosimy Tarocistę o odpowiedź na to pytanie zastanówmy się, czy ta wiedza naprawdę jest konieczna do dalszego funkcjonowania w związku i jaki użytek chcemy z niej zrobić. Jeśli myśl o zdradzie nie daje nam spokoju warto rozwiać wątpliwości, by nie napędzać machiny wyobraźni i nie psuć własnego związku być może niepotwierdzonymi wymysłami.

czytaj dalej
Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Mój biznes
  • Twitter