Stwórz swoją Mapę Marzeń

Stwórz swoją Mapę Marzeń. Początek Roku, to dobry czas na tworzenie planów na przyszłość. Siadamy, notujemy, robimy plany, zapisujemy kartki kalendarza zadaniami do wykonania, głównie dotyczące naszej pracy zawodowej. A co z naszymi marzeniami? Czy jest dla nich miejsce w naszych planach? Jeśli tak, to dobrze, jeśli nie, to może czas to zmienić. Proponuję Wam wykonanie Mapy Marzeń, która będzie odzwierciedlała Wasze najskrytsze marzenia i pragnienia.

Co to jest Mapa Marzeń?

Mapa Marzeń, to nic innego jak nasze plany, cele i marzenia, które chcielibyśmy osiągnąć i zrealizować. Każdy z nas ma marzenia, zwykle schowane głęboko w myślach i sercu. Mapa Marzeń do wykonania, której Was namawiam, to obraz naszych pragnień i oczekiwań wykonany dowolną techniką plastyczną. Najczęściej wykonuje się ją techniką kolażu (franc. collage), ale można wykorzystać dowolną technikę, zgodną z naszymi umiejętnościami i z tym, co potrafimy przy jej wykorzystaniu przekazać. Możemy rysować, malować, tworzyć grafiki itp. W efekcie ma powstać obraz naszych marzeń, który będziemy wizualizować i traktować jak afirmację przyciągającą to, co chcielibyśmy osiągnąć czy posiadać.

Jak wykonać Mapę Marzeń?

Do tego celu będziemy potrzebować plan siatki Feng Shui.

Oto przykładowa siatka:

Wycinamy z kartonu kwadrat i dzielimy go na 9 jednakowych kwadratów. W każdy z nich wklejamy, rysujemy czy malujemy symbole naszych marzeń. Pamiętajmy, aby były one dobrze przemyślane i odzwierciedlały nasze marzenia i oczekiwania. Rysujmy, malujmy, wyklejajmy, twórzmy grafiki i przeglądajmy codziennie to, co zamieściliśmy, aby nasze marzenia wzmocnić i przyciągać do siebie dobre wibracje pomagające w ich spełnieniu. Dobierajmy zdjęcia, czy symbole, które wzbudzają pozytywne, ciepłe uczucia.

Kiedy wykonać taką Mapę Marzeń?

Dobrym terminem na wykonanie takiej czynności jest dzień naszych urodzin, początek roku kalendarzowego lub astronomicznego – przesilenie wiosenne,  początek roku numerologicznego (ostatni nów września), nów albo każdy inny wybrany przez nas czas, gdy uznamy, że teraz taką Mapę Marzeń możemy wykonać.

Wspomniałam, że dobry czas to nów, najbliższy najbardziej sprzyjający naszym działaniom będzie ten przypadający na 24 stycznia 2020 roku. Może to także być każdy inny nów. Terminy nowiu w 2020 roku znajdziesz tutaj.

Najlepiej wykonać Mapę Marzeń jak najszybciej, starajmy się nie przeciągać pracy nad nią na dłuższy czas, najkorzystniej maksymalnie w ciągu 48 godzin od konkretnej daty, w której pracę zaczęliśmy.

Dajmy szansę sobie i swoim marzeniom. Zróbmy własną Mapę Marzeń.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter