Sukces Nike –  jesteś gotowa na zwycięstwo?

Sukces Nike –  jesteś gotowa na zwycięstwo? Czasem zadajemy sobie pytanie, czy mamy szansę na odniesienie sukcesu? Może warto postawić karty Tarota wykorzystując do tego rozkład Sukces Nike i uzyskać odpowiedź na to pytanie. Rozkład ten zaczerpnęłam z książki  Sashy Graham „365 rozkładów Tarota” wydawnictwa illuminatio.

Rozkład kart

Jest to rozkład 8 kartowy, do którego wykorzystano Arkana Wielkie.  Zapytaj więc, czy jesteś gotowa na zwycięstwo? Czy Twoje plany i działania mają szansę na spełnienie? Z czego musisz zrezygnować, a co zyskasz?

Tarot

Pytania do rozkładu

 1. Co jest na moją korzyść?
 2. Co jest przeciwko mnie?
 3. Co zagwarantuje mi sukces?
 4. Co może go zniszczyć?
 5. Jak zmieni mnie sukces?
 6. Jak mam pozostać taka sama?
 7. Z czego muszę zrezygnować?
 8. Co zyskam?

Pewna osoba zadała mi pytanie, czy napisze książkę, poradnik, w którym dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Trochę to odkłada, właściwie nie z braku czasu, a raczej z jakiejś wewnętrznej niepewności, czy da radę. W przyszłości chciałaby ten poradnik sprzedawać. Oto jej pytanie.

Pytanie: Czy napiszę książkę, o której od dawna myślę?

Wyciągnięte karty:

1 – Świat         2 – Sprawiedliwość                             3 – Cesarzowa      4 – Kochankowie

5 – Umiarkowanie

6 – Wieża

7 – Gwiazda          8 – Wisielec

Krótka interpretacja rozkładu:

 1. Co jest na moją korzyść?

Karta Świat, jako ostatnia karta Wielkich Arkanów mówi o tym, że jesteś osobą spełnioną, która ma predyspozycje do bycia osobą medialną i może osiągnąć sukces literacki. Posiadasz wrodzoną intuicję i wiedzę z poprzednich wcieleń, ponadto mądrość, inteligencję i doświadczenie. Przez całe życie się uczysz i dążysz do zdobywania wiedzy. Jeśli się czemuś poświecisz, nie spoczniesz dopóki tego nie osiągniesz. Po prostu działaj!

2.Co jest przeciwko mnie?

Karta Sprawiedliwość upomina, że należy zrobić wszystko zgodnie z prawem, dopilnować, by nie naruszyć cudzych praw autorskich, dopełnić formalności związane z wydaniem i ewentualną sprzedażą. Mówi także o tym, aby się wyposażyć w rzetelną wiedzę i dobrze przygotować merytorycznie do pisania. Problemy prawne mogą być przeszkodą w osiągnięciu celu

3. Co zagwarantuje mi sukces?

Karta Cesarzowa mówi o tym, że należy wykorzystać swoje atuty takie jak stanowczość, zdecydowanie i pewność siebie, a wszystko zakończy się sukcesem, nawet, jeśli trzeba będzie pokonać różne przeciwności. Jest to karta sukcesu, bardzo pomyślna dla każdego pytającego, bądź jak Cesarzowa, a sukces gwarantowany.

4. Co może go zniszczyć?

Karta Kochankowie przestrzega, aby dobrze wszystko przemyśleć i dokonać dobrego wyboru, podjąć dobrą decyzję, sprecyzować i skonkretyzować swoje działania w przeciwnym razie można się narazić na trudności. Podjąć decyzję po rzetelnej ocenie sytuacji i trzymać się jej. Niezdecydowanie jest wrogiem sukcesu.

Sukces Nike –  jesteś gotowa na zwycięstwo? Bilans zysków i strat

5. Jak zmieni mnie sukces?

Karta Umiarkowanie podpowiada by zadbać o każdą sferę swojego życia, mieć czas na pracę, rodzinę, odpoczynek i hobby, wówczas nic nie zawróci nam w głowie. Należy zachować dystans i spokój, dzielić się wiedzą, ale także przyjmować uwagi i wskazówki od innych i zachować równowagę w dawaniu i braniu. Jeśli zadbasz o równowagę nic negatywnego nie wpłynie na zmianę Twojego życia.

6. Jak mam pozostać taka sama?

Karta Wieża Przestrzega, że trzeba nieco spuścić z tonu gdyż być może mierzymy zbyt wysoko. Może Ci się nie udać zrobić wszystkiego, co zaplanowałaś, ponieważ wystąpią nieoczekiwane przeszkody. Tu czas się zastanowić, czy na pewno idzie się właściwą ścieżką, czy na pewno nagroda będzie warta poświęcenia, jakie trzeba będzie ponieść? Może to nie ta droga, nie ten cel? Trzeba uważać, aby praca nad książką nie wpłynęła niekorzystnie na nasze życie.

7. Z czego muszę zrezygnować?

Karta Gwiazda jest pomyślną kartą, podpowiada, żeby podążać wybraną ścieżką i robić to, co kochamy, wówczas wszystko się uda. Przestrzega przed tzw. słomianym zapałem i wypaleniem, a także idealizowaniem różnych spraw, osób, czy sytuacji. Podpowiada by być sobą, dostrzec w sobie coś cennego, a wówczas nie trzeba będzie z niczego rezygnować.

8. Co zyskam?

Karta Wisielec mówi o tym, że nastąpi okres zastoju i zawieszenia. Przygotuj się na gorzką lekcję cierpliwości. Na sukces trzeba będzie poczekać. Nie przyjdzie od razu. W tym okresie zdobędziesz wiedzę z zakresu rozwoju osobistego i odnajdziesz swoje powołanie. Karta ta symbolizuje rozwój duchowy i wzrost świadomości i to będzie twój zysk.

To bardzo krótka interpretacja. Na pewno można napisać na ten temat dużo więcej. Ja ograniczyłam się tylko do kilku sugestii. Zachęcam do poćwiczenia tego rozkładu.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter