Top 12 najważniejszych cech dobrej wróżki

Top 12 najważniejszych cech dobrej wróżki.  Na pewno niejednokrotnie zadawaliście sobie pytanie, jaka powinna być dobra wróżka? Jakimi cechami i przymiotami powinna się charakteryzować? Ja także długo na ten temat myślałam i owocem tych przemyśleń jest poniższa lista najważniejszych według mnie cech. Zebrałam je w 12 punktach. Oto moja lista Top 12 najważniejszych cech dobrej wróżki:
1. Posiadająca wiedzę, intuicję i doświadczenie.
2. Wykazująca się empatią, zrozumieniem i chęcią pomocy.
3. Szczera i otwarta, ale też asertywna.
4. Komunikatywna.
5. Posiadająca umiejętność słuchania.
6. Wskazująca rozwiązania i niewymuszająca zachowań zgodnych z własną wizją.
7. Godna zaufania.
8. Wykazująca troskę i dająca poczucie bezpieczeństwa.
9. Nieoceniająca, budująca pozytywne relacje.
10. Niezadzierająca nosa.
11. Niekrytykująca innych wróżek.
12. Dochowująca tajemnicy zawodowej.

Top 12 najważniejszych cech dobrej wróżki

1. Na pierwszym miejscu tej listy umieściłam wiedzę i doświadczenie, bo bez tego trudno sobie wyobrazić wróżkę chyba, że mamy na myśli jasnowidza. W przypadku posługiwania się kartami nabyta, czysto książkowa wiedza plus wieloletnie doświadczenie i obycie z kartami oraz intuicja jest konieczna do przeprowadzania analiz i prognoz. Jednak dobra wróżka nie powinna się tą wiedzą popisywać, nie powinna używać niezrozumiałych określeń i terminów.

2. Na drugim miejscu listy znajduje się empatia, zrozumienie i chęć pomocy. Dobra wróżka musi umieć współczuć, wczuć się w problemy pytającego i poświęcić mu dostatecznie wiele czasu, nie traktować przedmiotowo, nie zostawiać bez odpowiedzi i nie unikać trudnych pytań. W przypadku niekorzystnej prognozy powinna pokazać pytającemu światełko w tunelu, nie wolno zostawiać drugiego człowieka w patowej sytuacji. Zawsze należy poszukać czegoś dobrego.

3. Dobra wróżka nie powinna niczego zatajać przed pytającym (nie przepowiadamy śmierci, gdyż niczemu dobremu to nie służy), ale też nie powinna straszyć i wprowadzać sztywnej atmosfery. Powinna umieć słuchać i stwarzać atmosferę otwartości, gdyż osoba powierzająca jej swoje troski i problemy tego oczekuje. Powinna być też asertywna i umieć odmówić porady, jeśli pytający zbyt często pyta o to samo, a już dawno zna odpowiedź, albo wówczas, gdy pyta o sprawy innych bez ich wiedzy i zgody, kierując się wścibstwem lub ciekawością. Zdecydowanie należy też odmówić porady, jeśli widzimy, że pytający uzależnia wszystkie swoje decyzje od tego, co pokazują karty. Należy mu wówczas uświadomić, że karty pokazują drogę, a decyzje podejmuje człowiek.

4. Komunikatywna, łatwo nawiązująca kontakt z drugim człowiekiem. Posiadająca umiejętność budowania dobrego klimatu do rozmowy, rozładowywania atmosfery. Często osoba przychodząca z problemem jest tak spięta, że nie umie powiedzieć, czego oczekuje, z czym przyszła. Łatwość nawiązywania kontaktów, swoboda, zainteresowanie i chęć wysłuchania ma w tym wypadku bardzo duże znaczenie.

Kolejne cechy

5. Umiejętność słuchania, skupiania uwagi na tym, z czym pytający przyszedł to kolejna cecha dobrej wróżki. Słuchaj i wyciągaj wnioski, daj się wygadać, jeśli pytający tego oczekuje. Nie patrz na zegarek, nie wprowadzaj atmosfery pośpiechu i nie okazuj zniecierpliwienia. Czasem człowiek bardziej potrzebuje twojej uwagi niż wróżby, mimo że w tym celu do ciebie przyszedł.

6. Dobra wróżka powinna umieć wskazać rozwiązanie danego problemu, wskazać drogę, jaką człowiek powinien podążać, ale w żadnym wypadku do niczego nie zmuszać. Zawsze podkreślać, że karty pokazują drogę, są wskazówką, ale to człowiek podejmuje decyzje, jaką drogą pójdzie. Nawet, jeśli się z nim nie zgadzamy nie wolno w żaden sposób wpływać na jego samodzielne decyzje.

7. Godna zaufania, to obok empatii jedna z ważniejszych cech dobrej wróżki. Musimy pamiętać o tym, że każdy przychodzący do nas człowiek przynosi ze sobą swoje troski i problemy i oczekuje, że my pomożemy mu te problemy rozwiązać. Jeśli widzi nas pierwszy raz na oczy lub ma pierwszy kontakt z nami ma nadzieję, że jesteśmy tą osobą, której szukał, na której pomoc liczy. Stwórzmy taką atmosferę by bez trudu i skrępowania opowiedział nam o tym, co go boli, co jest dla niego ważne. Zróbmy wszystko, aby nam zaufał, powierzył swoje sprawy a po wizycie u nas odszedł z przekonaniem, że zrobiliśmy wszystko tak jak należy.

Jaka jeszcze powinna być?

8. Troska o pytającego i dawanie mu poczucia bezpieczeństwa łącza się ze sobą i są tymi cechami, które obok empatii i zaufania są bardzo istotne. Każdy, kto do nas przyjdzie musi wiedzieć, że na dany moment, tu i teraz on jest w centrum naszej uwagi, jego sprawy są dla nas najważniejsze. Nawet te wydawałoby się często odbierane przez nas, jako zupełnie nieistotne. Z punktu widzenia pytającego to często być, albo nie być, dlatego postarajmy się by dobrze się u nas poczuł, by wiedział, że nie będziemy go krytykować i obwiniać, za to, co stało się w jego życiu.

9. Dobra wróżka musi koniecznie zadbać o dobrą atmosferę podczas spotkania, zadbać o to, by pytający się otworzył, by wiedział, że nie będziemy go oceniać, ani krytykować. Nie może na niego zrzucać winy, ani doszukiwać się negatywnych cech. Nie może nakłaniać pytającego do własnych przekonań, czy poglądów. Nade wszystko nie może szydzić czy wyśmiewać się z problemów pytającego.

10. Dobra wróżka to taka, która jest uprzejma, miła i nie uważa się za pępek świata. Normalna, znająca życie i żyjąca w zgodzie z innymi. Taka, która nie będzie przelewać na pytającego własnych problemów i frustracji. Jeśli nie ma uporządkowanego własnego życia i świata wokół siebie absolutnie nie powinna doradzać innym. Nie powinna się obnosić ze swoją wiedzą i nie zadzierać nosa.

I jeszcze

11. Każda szanująca się wróżka, która ma dar poznawania i zgłębiania tajemnic tarota nie może wywyższać się nad inne wróżki i nie powinna nikogo krytykować. Nie może okazywać zawiści i kierować się chęcią wykończenia konkurencji. To najbrzydsza cecha pseudo wróżek. Trzeba pozwolić by potrzebujący sami odnaleźli własnego przewodnika, bo każdy człowiek ma inne oczekiwania i to, co jest dobre dla jednego, drugiemu nie musi się podobać.

12. Każda wróżka powinna zachować dyskrecję i poszanowanie dla cudzych tajemnic. Absolutnie nie wolno udostępniać osobom postronnym danych osobowych, adresów mailowych, czy innych informacji. To, co usłyszała od nas wróżka powinno pozostać tajemnicą.

Zamieszczony tu Top 12 najważniejszych cech dobrej wróżki na pewno nie wyczerpuje tematu w tym zakresie, ale mam nadzieję, że pomoże niektórym początkującym (i nie tylko), zrozumieć, jakie oczekiwania mają wobec nas pytający.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter