Truskawkowy Księżyc – Pełnia

Truskawkowy Księżyc – Pełnia przypada na dzień 4 czerwca 2023 roku. Czy Truskawkowy oznacza, że będzie miał czerwony lub różowy kolor? Barwa Księżyca nie ulegnie zmianie. Ze względu jednak na to, że będzie on bardzo blisko Ziemi, jego światło będzie dużo jaśniejsze. Zjawisko to będzie już można oglądać w niedzielę 4 czerwca od godz. 5:43 (pełnia), a nawet już od sobotniej nocy. 

Truskawkowy, bo to tuż przed początkiem lata i właśnie teraz rozpoczyna się sezon na truskawki. Inna nazwa tej czerwcowej pełni to Księżyc Różany lub Księżyc Gorący. Używamy też określenia  Superksiężyc, ponieważ jego tarcza będzie nam się wydawała dużo większa niż zazwyczaj. 

Jak Pełnia wpływa na nasze samopoczucie?

Otóż w tym czasie możemy być rozdrażnieni lub ospali, wycofani, możemy mieć kłopoty z zasypianiem i z niemożnością spokojnego przespania nocy. Pełnia czerwcowa będzie w znaku Strzelca, który sprzyja miłosnym relacjom i romansom. Sprzyja też więziom rodzinnym i przyjacielskim. 

Jak będzie działać na poszczególne znaki Zodiaku? O tym tutaj

Srebrny Glob w czerwcowej pełni przyniesie także pragnienie wolności, możemy się czuć osaczeni i mieć poczucie zamknięcia w klatce. Jednak nie wolno jej mylić ze zwykłą ucieczką od własnych niedoskonałości. Niektórzy powinni uważać na swoje czyny, bo mogą narobić głupstw. 

Czerwcowa pełnia pomoże nam zdecydować kim chcemy być i co chcemy osiągnąć w drugim półroczu tego roku, ponieważ to właśnie teraz dokonujemy półrocznego podsumowania. Ułatwi nam podejmowanie decyzji i wskaże kierunek, w którym powinniśmy zmierzać. 

A co w zdrowiu?

Według  astrologów podczas tej pełni  powinniśmy zwrócić uwagę na funkcjonowanie: wątroby, mięśni biodrowych, kręgów lędźwiowych oraz kości krzyżowej, udowej oraz ogonowej. Będą one w tym właśnie czasie szczególnie wrażliwe i narażone na różnego rodzaju dolegliwości lub kontuzje.

Podczas tej pełni będziemy mogli  obserwować zbliżenie Srebrnego Globu do Antaresa – najjaśniejszej gwiazdy w konstelacji Skorpiona. Największe zbliżenie Księżyca w pełni z Antaresem nastąpi około północy w noc z 3 na 4 czerwca 2023.

Źródło: Internet, zdjęcie Claudia Tramann, 

 

 

 

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter